Kimse çocuğunu kazanç kapısı olarak görmez

Oyuncu Pınar Altuğ, ailelerin çocuklarını kazanç kapısı olarak görmesinin mümkün olmadığını söyledi: Kazandıklarını yine onların geleceği için saklarlar

Nestle Pure Life ve Türkiye Obezite Araştırma Derneği'nin birlikte yaptığı 'Obeziteye Karşı Hareket Zamanı' adındaki sosyal sorumluluk projesinin yüzü olan Pınar Altuğ Atacan, Swissotel'de yapılan toplantıya katıldı. Setlerde çalışan çocuklara yönelik başlatılan 'Busetteçocukvar' kampanyasına da destek veren Altuğ, samimi açıklamalar yaptı:
4 yaşımdan beri spor yapıyorum. Spor gerçekten çok önemli. Spor ve doğru beslenme alışkanlıkları, küçük yaşlardan itibaren çocuklara kazandırılmalı. Ben kızım Su'nun da beslenmesine, yeterli miktarda su içmesine özen gösteriyorum.
Yıllardır ekranda çocuklarla iç içeyim. Çalıştığım setlerin neredeyse tamamında çocuklarla çalıştım; ben 'Davetsiz Misafir'de altı aylık bir bebekle oynadım. Çocuğun annesi gibiydim. O uyanmasın diye parmaklarımın üzerinde yürüyordum. Oyunculara ve yönetmene büyük sorumluluk düşüyor; çocukların uyku saatlerine çok dikkat edilmeli, çekimlerine öncelik verilmeli.
'Çocukların kazanç kapısı olarak görülmesi' cümlesini çok sert buluyorum. Hiçbir ebeveyn çocuğuna para amaçlı bakmaz. Kazandıkları paraları yine çocuklarının gelecekteki ihtiyaçları için sakladıklarını biliyorum. Kimsenin çocuğunu sete zorla götürmüyorlar.

SU'NUN OYUNCU OLMASINI İSTEMEM
"Kızımın oyunculuk sektörüne girmesine karşıyım. Su, bugüne kadar onlarca teklif gelmesine rağmen reklamda oynamadı. Doğumdan sonra ilk fotoğrafını bir çocuk kurumu yararına satmak istedik ama basın bizi 'Çocuk üzerinden para kazanıyorlar' diyerek o kadar yaraladı ki; geri adım attık."

BİZE ULAŞIN