Dizi için 1.5 milyonluk tadilat

TRT 1 ekranlarında 19 Nisan'da başlayacak olan 'Yedi Güzel Adam' dizisi için Kahramanmaraş'ta harap durumdaki tarihi bir bina yenilendi. Yapımcı, tadilat için 1.5 milyon lira harcadı

Yakın edebiyat tarihimize damgasını vuran yedi önemli şairin hayatını konu alan 'Yedi Güzel Adam' dizisinin ana mekanı olan lise binası yenilendi. Kahramanmaraş'ta atıl durumda olan tarihi bina 1.5 milyon lira harcanarak okula dönüştürüldü. Kahramanmaraş Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, tarihi binayı dizinin yapımcısı Ömer Can'a tahsis etti. Can da kullanılmayan binayı çekim öncesi tadilat yaptırarak liseye dönüştürdü.

DİZİ BİTİNCE LİSE OLACAK!

Yönetmenliğini Levent Demirkale'nin yaptığı 'Yedi Güzel Adam' dizisinin başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Yıldız Çağrı Atiksoy, Baran Akbulut, Kemal Uçar, İlker Kızmaz, Bora Cengiz, Mertcan Sevimli, Şahika Koldemir, Mert Asker, Pınar Gök, Hülya Şen, Durul Bazan ve Kenan Bal oynuyor. Dizi bittikten sonra, çekimlerde lise olarak kullanılan bina, Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilerek lise olarak kullanılmaya başlanacak. 1950 ve 1970'li yılların Kahramanmaraş'ında geçen dizi, 19 Nisan'da TRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşacak.
BİZE ULAŞIN