'Bir günü 30 saat yaşıyorum'

Anne olduktan sonra hayata bakışının olumlu yönde değiştiğini söyleyen Elif Cığızoğlu, yoğun projeleri nedeniyle bir günü 30 saat yaşadığını söylüyor

Moda dünyasının sevilen isimlerinden biri olan Elif Cığızoğlu, yarattığı markayla Türk ve yabancı birçok ismin sevdiği tasarımcılar arasında yer aloyor. Marmara Güzel Sanatlar'da eğitim alan ve Donna Karan'da çalışan Cığızoğlu, doğru adımları atmasının kendisini başarıya taşıdığı görüşünde. Cığızoğlu ile moda ve özel hayatı hakkında konuştuk:

EGOLARINIZI BIRAKMALISINIZ
Anne olmak; beni ve hayata bakışımı pozitif etkiledi. Hayatımda uzun vadede tüm taşların daha da sıkı yerine oturacağını hissediyorum.
Couture koleksiyonu ve hazır giyim koleksiyonu birbirinden çok farklı iki iş…
Hepsinin keyfi ve yoruculukları ayrı. Bir tasarımcı olarak, bir yıl boyunca kendi markam için iki hazır giyim koleksiyonu hazırlıyorum. Ayrıca özel dikim müşterlerim için de tasarım yapıyorum.
Bu sezon da Network kadın koleksiyonunu ben hazırladım.
Beni en çok zorlayan şey; zaman. Bazen bir günü 30 saat yaşıyorum ve yetmiyor bana.
Bazen ünlü biriyle çalışmak çok kolay, bazen de beklemediğiniz kadar zor oluyor. Bu işte başarılı olabilmeniz için tüm egolarınızı bir kenara bırakmanız gerekiyor.
Paris Hilton bir tasarımımı giydi. Blake Lively de önemli bir organizasyonda benim tasarımımı giyecek.
Tasarımlarımı en çok Carine Rothfield, Arzu Sabancı ve Edvina Sponza'nın üzerinde görmek isterim.
Fransa'da iki noktada koleksiyonlarımın satışı için görüşmelerimiz var. Arap yarımadasında da özel dikim müşterilerim var.
2014 couture ilkbahar-yaz koleksiyonumda; ipek krepler, danteller ve işlemeler kullandım.
En çok pastel renkleri seviyorum ve koleksiyonlarımda kullanıyorum.
BİZE ULAŞIN