Ekranın yeni fenomeni 'Yasak' olacak

Türkiye' nin ilk kadın roman yazarı Fatma Aliye'nin eserinden uyarlanan ATV'nin yeni dizisi 'Yasak'ın oyuncuları; Fikret Kuşkan, Deniz Çakır, Burak Yamantürk, Hakan Yufkacıgil, Buket Dereoğlu Gürbey İleri ve Ezgi Eyüboğlu rollerini anlattı. Senaryonun başarısı ve yapım şirketinin TMC olması sebebiyle dizide yer aldıklarını ifade eden oyuncular, 'Yasak'ın izleyici tarafından kısa zamanda benimsenip beğenileceğini söylüyor.

DENİZ ÇAKIR

'Calibe' tam bir aşk kadını
"Dizide canlandırdığım 'Calibe', bir aşk kadını. Aşk o kadar vazgeçilmez ki, karşı tarafın umarsızlığına rağmen aşkı benimsiyor. Bizim işimiz insanları bir masala inandırmak... Televizyonda ikinci kez bir dönem projesinde yer aldığım için mutluyum."

BURAK YAMANTÜRK

'Nejat'ın dönüm noktası 'Calibe'
"Nejat' doktorluk eğitimini tamamlamak için Fransa'ya gidiyor. Tek istediği; Fransa'dan döner dönmez 'Calibe' ile evlenmek. 'Calibe'nin tercihleri ile aşkı arasında kalıyor. Bu dizide yer almak zamanda yolculuk yapmak gibi oluyor."

EZGİ EYÜBOĞLU

Dönem değişiyor ama hisler aynı!
"Asude' daha önce aşık olmamış, aşkın ne demek olduğunu bile bilmeyen bir kız. 'Yasak'ta onun aşkla tanışmasını izleyeceğiz. Bu dizi sayesinde 1800'lü yıllardaki İstanbul'u tanıma fırsatım oldu. Dönemler değişse de hisler aynı."

FİKRET KUŞKAN

'Nazım' Osmanlı beyefendisi
"Nazım' genç yaşta ticarete atılmış, patron olmanın yükünü omuzlamış biri. Her şeyle tek başına mücadele eden 'Nazım', eşini kaybettikten sonra uzun bir dönem yalnız kalıyor. Yalnızlığından ise 'Calibe'ye olan tutkusuyla kurtuluyor."

HAKAN YUFKACIGİL

İzleyici bu diziyi çok beğenecek
"Ali Fuat', 'Münevver Hanım' ve 'Fuat Sadi Bey'in biricik oğulları. 'Nazım Bey'in kızı Asude'ye aşık. Dizi teknik anlamda da, oyunculuk anlamında da zor bir yapım. Televizyon izleyicisinin beğenisini kazanacağımızı düşünüyorum."

BUKET DEREOĞLU

Dönem işinde oynamak büyüleyici
"Münevver Hanım'ın tüm hayatı eşi 'Fuat Sadi Bey' ölünce oğlu 'Ali Fuat' oluyor. 'Münevver Hanım' eşinin de yakın dostu olan 'Nazım Bey'e ilgi duyuyor. 23 senelik oyunculuk hayatımda ilk kez bir dönem dizisinde rol alıyorum. Kesinlikle büyüleyici..."
BİZE ULAŞIN