Tolgahan'ın mahkum hayatı!

Önce 'Elveda Rumeli', ardından 'Lale Devri' dizileri ile yaklaşık yedi yıldır durmaksızın çalışan ve dizi sektöründe istikrarlı projelere imza atan Tolgahan Sayışman'dan uzun zamandır haber alamıyordum. Arada Facebook'ta denk gelip hal hatır soruyordum, hepsi o kadar!
Sesi soluğu çıkmıyor diye hayıflandığım bir gün, Allah'ın işi ya, karşıma çıkıverdi yakışıklı oyuncu… Birazcık sıkıştırdım "Neler oluyor Tolgahan?" diye… Dubai ve İran arası mekik dokuyan yakışıklı oyuncu ile denk gelebileceğiniz tek yer havaalanı, söyleyeyim… Görüşmeler için Ortadoğu'ya gidip gelen Tolgahan, İran asıllı ödüllü yönetmen Ali Reza Amini'nin başrol oyuncusu olarak kamera karşısına geçecekmiş… İran yapımı sinema filmi çekimleri için hazırlık aşamasında kendisi. Bir yandan Farsça öğreniyor, bir yandan da senaryoya çalışıyor. Filmin senaryosu da oldukça ilgi çekici.

ALTI GÜNLÜK BİR HİKAYE
Bir hapishaneden bir başka hapishaneye nakledilen iki mahkumun altı güne sığdırılan yaşam savaşı konu alınıyor filmde… Nakil esnasında nakil botunun körfezde batması ile bir petrol platformu üzerinde serüven başlıyor… Kurtulan iki mahkumdan biri bizim Tolgahan.
Canlandırdığı karakter ile Ortadoğu'daki sinema sektörünü sallayacak olan yakışıklı oyuncu, çekim süresince körfez savaşından kalma devasa bir petrol platformu üzerinde hayatını sürdürecek… Tolgahan, sinemanın ardından dizi sektöründeki başarısını da Ortadoğu'da yürütür ve oradaki dizi setlerine transfer olursa hiç şaşırmam…
BİZE ULAŞIN