Annem magazinel olmamı istiyor

Annem magazinel olmamı istiyor

Oyuncu Rüzgar Aksoy, magazinle fazla ilgilenmediğini söyleyip ekliyor: "Annem TV izlerken bana, 'Oğlum manken arkadaşınla bir AVM'ye gitsene, o arkadaşınla fiyatınızı artırırsınız' diyor

  • Günaydın
  • Cuma 03.01.2015
Geçtiğimiz yıl 'Sanat' isimli oyundaki rolüyle Türkiye'nin en prestijli tiyatro ödüllerinden Afife Ödülleri'nde 'Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal Erkek Oyuncu' ödülüne layık görülen Rüzgar Aksoy, kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı:

KENDİMİ BİR AN DA SETT E BULDUM

Haliç Üniversitesi'nde konservatuvarda okudum. Beş yıl radyo DJ'liği ve TV programcılığı yaptıktan sonra oyunculukla uğraştım. Oyunculuğa 28 gibi geç sayılabilecek bir yaşta başladım ama hızlı ilerlediğimi düşünüyorum. Tiyatro çalışmaları yaptığım sırada Radyo, Televizyon ve Sinema yüksek lisansı yaptım.
Bir yapım şirketine ses demosu bırakmak isterken, kendimi sette buldum. Şu anda ailem, magazinel alanla daha fazla ilgilenmem gerektiğiyle ilgili bana önerilerde bulunuyor. (Gülüyor) Ama ben magazinel olaylarda yer almamaya çalışıyorum. Belki ünlü olmanın yolu budur ama bence magazinel olmak demek, iyi oyuncu olmak demek değil. Hatta bununla ilgili bir hikayem var. Annem televizyon izlerken bana, "Oğlum manken arkadaşınla bir AVM'ye gitsene, o arkadaşınla fiyatınızı artırırsınız" dedi.
Afife Ödülleri'nde kazandığım ödül, tabii ki hoşuma gitti. Sahne aldığım oyunla ödül almış oldum. Ama ödül almak aslında stresli bir şey. Çünkü artık hem bu düzeyi tutturmam, hem de başka rollerle oyunculuğumu daha ileriye taşımam gerekiyor.
Bence yapım şirketlerindeki yöneticilerin yarışma izleyip yakışıklı seçmektense, tiyatrolara gidip iyi oyuncu izlemeleri çok önemli.
BİZE ULAŞIN