'Tiyatroya döndüğüm gün dirildiğim gündür'

'Tiyatroya döndüğüm gün dirildiğim gündür'

  • Günaydın
  • Cuma 03.01.2015
Çağan Irmak'ın 'Unutursam Fısılda' filmindeki performansıyla adından söz ettiren usta oyuncu Işıl Yücesoy, şu sıralar ATV'nin fenomen dizisi 'Kara Para Aşk'la ekrana geliyor. Yücesoy, TRT Müzik'te yayınlanan 'Ünlülerin Listesi' programına samimi açıklamalar yaptı:
Ürgüp'te üç sene boyunca 'Yer Gök Aşk' dizisini çekerken çok yalnızdık. Bir gün odamda albümlere bakarken Ahmet Kaya'nın CD'sini buldum. Ahmet Kaya'yı çok severim; saygı duyduğum bir kişidir. 'Mahur Beste' parçasını dinlerken ağladım. Herhalde o şarkıya bu kadar ağlayan başka bir sanatçı yoktur.
TRT'de bir yarışma yapıldı. Blue jean giymiş, saçları at kuyruğu, minyon, dünya serserisi, sempatik bir kız çıktı sahneye. O kız Sezen Aksu'ydu. Dost olduk, beraber güldük, çalıştık. 'Büklüm Büklüm' diye bir şarkı yaptı ve ben niye bu parçayı repertuvarıma almadım diye her zaman bu durumu kıskandım.
Müzik her yerde var... Müzik; insanın ruhunda, gönlünde, sözlerinde, aşkında var. Eğer insan müziği içinde hissetmezse, gerçekten çok kuru ve sıkıcı bir insan olur. Zaman içinde müzik değişti, tarz değişti, ritim değişti... Şarkıcılar, dans etmeye başladı falan derken, bizim artık bu işi bırakma zamanımızın geldiğine inandık. Müziği bırakıp Devlet Tiyatrosu'na döndüm. "Sil baştan Işıl" dedim. Dirildiğim gün, o gündü.
BİZE ULAŞIN