Mutfağında harikalar yarattı

Mutfağında harikalar yarattı

Rengarenk şekerlemeler, çikolatalar, pastalar ve kurabiyeler olan bir ülke... Seda Yazıcı, Arnavutköy'deki bu şirin mekanı böyle tanımlıyor.

Uzun süre banka seköründe çalışan Yazıcı, oğlunun doğumuyla bankadan ayrılıp, keyif aldığı ve de kendini mutlu hissettiği mutfağında harikalar yarattı.

Yazıcı, "Mutfak keyfimi profesyonel eğitimlerle destekleyerek City& Guilds okulu uluslararası pastacılık ve ekmekçilik bölümünü bitirdim. Hem Milli Eğitim Bakanlığı'ndan hem yurt dışından pastacılık ve ekmekçilik diplomalarımı aldım. Sonra hayalimi gerçekleştirmek için hazırlıklara başladım. Ve sonunda ismini oğlum Efe'nin koyduğu 'Cookieleta Kurabiye Ülkesi'ni kurdum" ifadesini kullandı.

Bu mekanda hem lezzete hem görsele hitap eden günlük ürünler çıkarılırken, müşterilerin özel günlerinde hayal ettikleri pasta ve ikramlıklar da hazırlanıyor.

Ayrıca "Cookieleta Kurabiye Ülkesi" birçok sosyal sorumluluk projelerine de destek oluyor. Mikader, Çocuklar Gülsün Diye, Koruncuk, Göksu Hayvanları Koruma Derneği, Alp Şen İyilik Projesi bunlardan birkaçı.

BİZE ULAŞIN