Şimdilik hayvanlarımıza annelik yapıyorum

ATV'de çarşamba akşamları yayınlanan 'Kara Para Aşk' dizisinde 'Svetlana' karakterini canlandıran Dilek Serbest, özel hayatında annelik için acele etmediğini söyledi: Annelik, hayattaki en kutsal iş. Şimdilik sadece hayvanlarımıza annelik yapıyorum

Şimdilik hayvanlarımıza annelik yapıyorum
Bir dönem 'dazlak manken' olarak üne kavuşan Dilek Serbest, ATV'de yayınlanan 'Kara Para Aşk' dizisinde evli komiser 'Hüseyin'in sevgilisi 'Svetlana' rolüyle ekrana geliyor. Dizinin ikinci sezonunda ekibe dahil olan oyuncuyla; hem diziyi, hem de özel hayatını konuştuk...
Kaynaşmış bir ekibe sonradan dahil olmak zor mu?
Sevilen, başarılı bir diziye dahil olmanın rahatlığıyla, iş tutar mı stresinden uzak yaşıyorum. Ekip çok profesyonel... Hepsi adaptasyon sorunu yaşamamam için ellerinden geleni yaptı. Uzun süredir beraber çalışıyor gibiyiz. En zoru; kahverengiden sarıya döndürdüğüm saçıma alışmak oldu.
Başarılı bir işe girmek oyuncuyu rahatlatıyor mu?
Rahatlatıyor desem yalan olur; insanın omzuna daha büyük bir sorumluluk biniyor. Sevilen bir diziye dahil olmak, rahatlıktan ziyade daha iyi performans için çalışmam gerektiğini hissettiriyor.

SEVMEKTEN YANAYIM

Dizinin yayınlanan son bölümünde 'Svetlana'nın bir katil olduğunu öğrendik. Canlandırdığınız karakteri, siz nasıl tanımlarsınız?
'Svetlana', İstanbul'a beş yıl önce para kazanmak için gelmiş ve revü kızı olarak çalışmış. Bir cinayet işlemiş ve bu cinayetle 'Hüseyin'in hayatına dahil olmuş. 'Hüseyin'le onun evli olduğunu bilerek yaşıyor ve bir çocukları var. 'Hüseyin'in bir gün kendisini unutmasını sabırla bekliyor gibi...
Dizide 'Svetlana' evli bir komiserle birlikte. 'Svetlana'nın yaşadıklarını siz nasıl değerlendiriyorsunuz?
'Svetlana' özgürlüğünü 'Hüseyin'e borçlu. Dolayısıyla kayıtsız şartsız ona teslim. Bir karar verilmesi gerekiyorsa, bu kararı 'Hüseyin'in vermesi gerek.
Aşık olunca mantık devreden çıkıyor diyenlerden misiniz?
Aşktan değil, çok sevmekten yana olanlardanım. Aşkın sevmeye dönüşme sürecine, değişimine ve daha büyük bir bağa dönüşmesine taraftarım. Dolayısıyla mantığa ihtiyaç duyarım.

EŞİMLE HUZURLUYUZ!

Sizce 'Svetlana' 'Hüseyin'e aşık mı yoksa başka amaçları olabilir mi?
'Svetlana', 'Hüseyin'e aşık gibi görünüyor, en azından ben öyle biliyorum.
Dört yıl önce sessiz sedasız evlendiniz. Göz önünde bir iş yapan biri olarak gözlerden uzak yaşamaya mı gayret ediyorsunuz?
Valla biz gizlice evlenmedik. Sevdiklerimiz, ailemiz yanımızdaydı. Eşimle, küçük ama mutlu bir dünyamız var. Dostlarımız ve çok sayıda hayvanımızla mutlu ve huzurluyuz. Evimize girdiğimizde işimiz dışarıda kalır ama gözden uzak kalma çabamız yok.
Çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz?
İnşallah. Henüz değil ama anne olmanın en kutsal iş olduğunu düşünüyorum. Şimdilik hayvanlarımıza annelik yapıyorum.

BANA KALSA ÜÇ NUMARA SAÇ EN GÜZELİ

'Fatih' dizisiyle anlaşıp iki yıl projelerden uzak kalmıştınız. O proje gerçekleşmeyince neler yaşadınız?
'Fatih', hayatımdan iş anlamında iki yıl aldı ama çok büyük deneyim kazandım. Kimseye kırgınlığım yok. Geçmişe değil, önüme bakmaya çalışıyorum.
Kendinizi beğeniyor musunuz?
Örneğin uzun saçlı mı yoksa kel halinizi mi daha çok beğeniyorsunuz? Kendini beğenmek değil de, şükrediyorum. Sağlıklıyım ve değişik bir tipim var. Bana kalsa, üç numara saç en güzeli.
Bir dönem saçlarınızı kazıtmıştınız...
Kadın gibi hissetmek için saça ve makyaja ihtiyaç yok. Radikal bir karardı ama iyi bir proje için gerekirse saçlarımı yine zevkle kazıtırım.
BİZE ULAŞIN