Davayı İvana Sert kazandı

İvana Sert, hukuk mücadelesini zaferle noktaladı. Ünlü modacı, eski eşinin itirazına rağmen kızlık soyadı “Smiljkovic” yerine “Sert” soyadını kullanmaya resmen hak kazandı.

Davayı İvana Sert kazandı

Modacı İvana Sert, geçen yıl boşandığı Yurdal Sert'in soyadını kullanmak için mahkemeye başvurmuştu. Mahkeme, Yurdal Sert'in bu isteğini onaylamamasına rağmen talebi uygun gördü.

Sert olan soyadını kullanmasını karara bağladı. Ancak Yurdal Sert, yerel mahkemenin verdiği Sert soyadını kullanma kararını temyiz etti. Modacının, soyadını kullanırken gerekli özeni göstermediğini ve kendisine "Tarifi mümkün olmayan ve erkeklik gururunu hiçe sayacak şekilde" zarar verdiğini savundu.

İVANA SERT'İN OLAY POZU-TIKLAYIN

Temyiz başvurusunda modacının, Hatem Yavuz ve Sinan Akıman'la ilişki yaşadığına dair haberler hatırlatılarak "Yerel mahkemenin kararının bozulmasını ve davacının Sert soyadını kullanması yönündeki iznin kaldırılmasını talep ediyoruz" dendi. Ancak Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, Yurdal Sert'in temyiz itirazının reddine karar verdi.

İVANA SERT'İN ŞAŞIRTAN GÖRÜNTÜSÜ-TIKLAYIN

Yargıtay'ın onama kararında "Yerel mahkemenin dayandığı delillerle kanuna uygun sebeplere ve özellikle delillerin takdirinde bir yanlışlık görülmemesine göre yerinde bulunmayan temyiz isteğinin reddiyle usul ve kanuna uygun olan hükmün onanmasına karar verildi" denildi.

BİZE ULAŞIN