Tekrar gelmek için can atıyorum

Kim Kardashian'ın Antalya'da podyuma çıkan model kardeşi Kendall Jenner: Türkiye çok güzel ve keyifli bir ülke. İnsanlar çok nazik. Buraya tekrar gelmek için adeta can atıyorum

Tekrar gelmek için can atıyorum
Dünyaca ünlü model ve TV yıldızı, Kim Kardashian'ın üvey kardeşi Kendall Jenner, hafta başı Türkiye'deydi. Jenner, Antalya'da düzenlenen Dosso Dossi Fashion Show'da podyuma çıktı. Her podyuma çıktığında ise izleyicilerin yoğun alkışı eşliğinde salınarak yürüdü. Son olarak Dolce&Gabana'nın defilesinde boy göstererek adından söz ettiren 19 yaşındaki top modelle Mardan Palace Hotel'de buluştuk. Onunla röportaj yaparken mutlak sorulması gereken iki sorumuz vardı. Bunlardan ilki, ablaları Khloe ve Kim Kardashian'ın Nisan ayında yaptıkları Ermenistan ziyareti ve sözde soykırım iddialarına verdikleri destekle ilgili görüşleriydi. İkinci soru ise babası Bruce Jenner'ın cinsiyet değiştirme kararı ve kadın kılığında verdiği pozlardı. Ancak söyleşi öncesi menajeri özel hayata dair, özellikle de bu iki konu hakkında soru sorulmamasını talep etti ve bu sorulara Kendall'ın kesinlikle cevap vermeyeceğini söyledi. Böylece ortaya iddialı sözler ya da samimi fikirlerin yer aldığı bir röportaj yerine moda ve Türkiye ağırlıklı bir söyleşi çıktı.

ŞANSLI HİSEDİYORUM

Kariyeriniz adına başarılı bir yıl geçirdiniz, çoğu tasarımcı sizi 'Yılın modeli' ilan etti. Böyle bir başarıyı bekliyor muydunuz?
Açıkçası bunu beklemiyordum ama sadece umduğumu söyleyebilirim. Daha açık konuşmak gerekirse böyle anılmayı beklemiyordum ve benim için sürpriz oldu diyebilirim.

Dünyanın en iyileri arasında olmak omuzlarınıza nasıl bir sorumluluk yüklüyor?
İşin aslı kendimi çok şanslı ve kutsanmış hissediyorum. Duyduğum sorumluluk bu.

TARKAN'I DİNLEYECEĞİM

Son dönemde birçok Türk modacı ünlü isimleri giydiriyor. Sizin tanıdığınız bir Türk modacı ya da gardırobunda bir modacımıza ait parça var mı?
Hüseyin Çağlayan... Onu çok iyi tanıyorum ve çok da beğenirim. Bu arada arkadaşlarım arasında pek çok Türk var, hatta arkadaşlarımın arkadaşları arasında da. Fotoğrafçı Mert Alaş iyi arkadaşımdır ama Türk olduğunu yeni öğrendim. Onu çok başarılı bulurum. Son dönemde sık sık Tarkan'ın ismini de duymaya başladım. Sanırım en yakın zamanda onu daha iyi bir şekilde dinleyeceğim.

Türkiye'ye gelmeden önce kafanızda nasıl bir algı vardı?
Türkiye'ye ilk kez geldim. Seyahatim öncesi ise buraya daha önce gelen model arkadaşlarımla görüştüm. Onlar çok güzel bir ülke olduğunu söylemişlerdi. Bu arada katıldığım Dosso Dossi Fashion Show'dan çok etkilendim. Hazırlanan sirk konsepti çok güzeldi. Defilede giydiğim tasarımları da çok beğendim.

Çok kısa bir Türkiye seyahati yaşadınız ama buna rağmen kafanızda nasıl bir Türkiye profili oluştu?
Türkiye çok güzel ve keyifle bir ülke. İnsanlar çok nazik ve verici olmayı çok seviyorlar. Buraya tekrar gelmek için adeta can atıyorum.

SIFIR BEDEN OLMA İDDİASI ÇOK SAÇMA

Moda dünyası son dönemde hep sıfır beden ile balıketi kadınlar arasında kaldı. Çok tartışıldı bu konu. Siz hangi cephedesiniz?
Bu tartışmalar saçma bence. Güzellik herkese göre değişir. İnsanlar nasıl mutluysa bedenleri de öyle olmalı. Kimse iyi görüneceğim ya da moda diye sıfır beden olmak zorunda değil.
BİZE ULAŞIN