Mutlu Kaya'nın ameliyat sonrası ilk görüntüsü

Katıldığı ses yarışmasıyla tanınan ve Diyarbakır'daki evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu 37 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Mutlu Kaya, normal odaya alındıktan sonra ilk kez görüntülendi.

Mutlu Kaya'nın ameliyat sonrası ilk görüntüsü

Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Mutlu Kaya, 37 günlük yoğun bakım ünitesindeki tedavinin ardından alındığı normal odasında ilk kez görüntülendi.

Baba Mehmet Kaya, yaptığı açıklamada, kızının iyileşmesiyle çok mutlu olduğunu, yeniden doğduğunu söyledi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER- TIKLAYIN

"ALLAH ONU YENİDEN BİZE VERDİ"

Kızının henüz tam konuşamadığını, kelimeleri hecelediğini anlatan Kaya, "Allah onu yeniden bize verdi. Bütün Türkiye'nin dualarıyla iyileşti" dedi.

"GÖZLERİNİ AÇTIĞINDA KURU FASULYE İSTEDİ"

Baba Kaya, kızının gözlerini açtığında "ne istiyorsun?" sorusuna "kuru fasulye" yanıtını verdiğini dile getirdi.

Kaya, şunları söyledi: "Dün ablası ne istiyorsun' demiş, yemekleri saymış. Kuru fasulye istemiş. Hemen koştum çarşıdan aldım geldim. Onu getirdim bir tabak yedi, sonra bir tabak daha getirdim. 60 yaşındayım sanki yeniden doğmuş gibiyim. Çok duygulandım."

Kızı Mutlu Kaya adına valilik aracılığıyla bankada hesap açtıklarını anlatan Kaya, "Başta yetkililer ve iş adamları olmak üzere herkesten yardım bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaya, kızının o geceyi hatırladığını, hatırladıkça da ağladığını ifade etti.

Anne Hanım Kaya ise kızının uzun bir fizik tedavi sürecinden geçeceğini ifade ederek, Sibel Can başta olmak üzere herkesten yardım beklediklerini kaydetti.

"DURUMU İYİYE GİDİYOR"

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahı Uzman Doktor Ulaş Aktaş, Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu 37 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Mutlu Kaya'nın sağlık durumunun iyiye gittiğini açıkladı.

"BİLİNCİ YERİNDE"

Aktaş, "Yoğun bakım ünitesinden çıkarılan Mutlu'nun bilinci açık ve genel durumu iyi. Birkaç kelimeyle de sınırlı olsa konuşmaya başladı" dedi.

BAŞINDAN VURULMUŞTU

Mutlu Kaya, Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde İstanbul'da katılacağı televizyon programı öncesi evinde prova yaparken 18 Mayıs Pazartesi gecesi başından silahla vurularak ağır yaralanmıştı. Olayla ilgili Kaya'nın eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Veysi Ercan tutuklanmıştı.

BİZE ULAŞIN