'Erdoğan'ın ülkesine hizmet etmekten başka gayesi yok'

Tuğçe Kazaz, dün piyasaya çıkan kitabı 'Derin Uyku'da, milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulunduğu iddialarına ve hakkında yapılan haberlere yanıt verdi. Ayrıca tanışma fırsatı bulduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı anlattı...

'Erdoğan'ın ülkesine hizmet etmekten başka gayesi yok'
Tuğçe Kazaz'ın kaleme aldığı 'Derin Uyku' isimli kitap, Timen Yayınları tarafından yayınlandı. Dün raflardaki yerini alan kitapta; Kazaz'ın işadamı Enis Timuçin ile birlikte Ankara'ya gidip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'daki görüşmesi de yer alıyor. İşte Tuğçe Kazaz'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmasında öne çıkan satırbaşları:

'GÜLERYÜZLÜ BİR ŞEKİLDE AĞIRLANDIK'
Bir gün, yine Hürriyet Gazetesi'nin asılsız haberlerinden biri ile uyandım. Güya, Sayın Cumhurbaşkanı'ndan randevu talep etmişim. Sayın Cumhurbaşkanımız bana randevu vermediği için de, soluğu bir arkadaşımla birlikte AK Parti'de almışım. Burada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Şentop'la ayaküstü yaptığım görüşmede, milletvekili aday adayı olmak istediğimi söylemişim. Yine bu asılsız habere göre, Sayın Şentop da bana, dışarıdan desteğe devam etmemin daha doğru olacağını ifade etmiş.
Ben olayın asılsız olduğunu Twitter hesabımdan zaten bildirmiştim. Ancak, sanırım sözüme inanmamış olanlar var ki, bu yalanı devam ettirdiler. Sayın Mustafa Şentop, bir röportajında; benim oraya sadece ziyaret için gittiğimi, milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunmadığımı, böyle bir konuda kendisi ile konuşmadığımı zaten söyledi.
AK Parti'ye yaptığım ziyaretten sonra; Sayın Cumhurbaşkanı ile de tanışmak, kısmetimde varsa görüşmek istedim. Şubat ayının son haftasına yakın bir cuma günü, Özel Kalem Müdürü Sayın Hasan Doğan aracılığıyla, kendisine randevu talebimi ilettim. Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen bir telefonla, 24 Şubat Salı günü, saat 17.30'da kendisinin beni kabul edeceğini öğrendim. İşadamı arkadaşım Enis Timuçin ile birlikte kendisini ziyarete gittim. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki bekleme salonunda, güleryüzlü bir şekilde ağırlandık. Daha sonra da Sayın Cumhurbaşkanı, bizi makamında nezaket ve içtenlikle kabul etti.
Gerçekten de, ülkede aslında ne olduğunu anlayana kadar derin korkular, endişeler ve üzüntüler taşıyordum. Ben bir davaya kolay kolay inanmam. Ama inandığım zaman da, güvenim tekrar yıkılıncaya kadar, bu davayı savunurum. Kendisine de ifade ettiğim gibi; ben bu davayı, Türkiye davası olarak görüyorum. Onun için bu, hep birlikte verilmesi gereken bir mücadeledir.

BİZE ULAŞIN