Annem zaten 'Bu dizi kesin tutacak' demişti

Pazartesi akşamlarının iddialı dizisi 'Kırgın Çiçekler'in iki başarılı oyuncusu Hazar Motan ve Mehmet Aykaç, yapımın başarısındaki sırrı anlattı. Hazar Motan, "Annem zaten 'Bu dizi tutar' demişti. Ben de diziye güveniyordum. Anne-baba özlemini anlatıyoruz, izleyici kendinden bir şeyler buluyor" dedi

Annem zaten 'Bu dizi kesin tutacak' demişti
atv ekranlarında yayınlanan 'Kırgın Çiçekler' dizisinde Hazar Motan, anne ve babasını kaybedip yetimhaneye düşen 'Cemre' karakterini canlandırıyor. Mehmet Aykaç ise zengin bir ailenin oğlu olan 'Serkan' rolünde. 25 yaşındaki Hazar Motan, yönetmen bir annenin kızı olduğu için çocukluğunu setlerde geçirmiş. Oyuncu olmaya karar verdiğinde de Ankara'dan İstanbul'a taşınmış. Annesinin yönetmen gözüyle kendisini çok beğendiğini ama her bölüm 'Cemre'nin yaşadığı acılar yüzünden ağladığını söylüyor. 24 yaşındaki Mehmet Aykaç ise İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü'nde eğitim alıyor. Aykaç, müzisyen olmak isterken bir anda oyunculuğa adım atıyor. Dizinin iki oyuncusuyla yapımı ve planlarını konuştuk...

KÖTÜ ELEŞTİRİ ALINCA SEVİNİYORUM

'Kırgın Çiçekler' üçüncü diziniz. Ankara'dan İstanbul'a gelmişsiniz. Daha önce neler yapmıştınız?
1990 doğumluyum. Bilkent İletişim Tasarımı Bölümü mezunuyum. Okul bittikten sonra oyunculuk eğitimi aldım. Ankara'da okurken de İstanbul'da ajansa yazılıydım ve iş teklifi geldiğinde buraya gelip deneme çekimlerine katılıyordum.Okul bittikten bir sene sonra ilk dizi teklifini aldım ve İstanbul'a taşındım.
Oyunculuk merakınız nereden geliyor?
Annem yönetmen, babam da ışık, ses ve görüntü şefi. Çocukluğum set ortamında geçti. O yüzden ilgim ve hevesim vardı. Annem bu işin içinde olduğu için benim oyuncu olmamı istememişti. Ama sonrasında 'Becerebiliyorsan yap, olmazsa bırakırsın' deyip bana bıraktı.
Aileniz Ankara'da mı yaşıyor?
Annem sürekli yanıma gidip geliyor. Babam emekli oldu ve Ankara'daki evimizde kalıyor. Annem hâlâ işine devam ediyor. Beni yalnız bırakmak istemediği için Ankara-İstanbul arasında mekik dokuyor.
Dizinin bu kadar ilgi çekmesini bekliyor muydunuz?
Evet, 'Kırgın Çiçekler'in farklı bir konusu olduğu için ilgi çekeceğini düşünüyordum. Annem de bu işin tutacağını söylemişti. Ben de diziye çok güveniyordum. Gerçekleri yansıtmaya çalışıyoruz. Anne-baba özlemini anlatıyoruz. İzleyici kendinden bir şeyler buluyor.
Nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Çok güzel yorumlar alıyorum. Bazı sahnelerde dizideki arkadaşlarımızla birbirimizi eleştiriyoruz. Kötü eleştiri almayı seviyorum. Çünkü kötü eleştiriler olunca kendimi düzeltmeye çalışıyorum.
Anneniz yönetmen gözüyle dizi için ne yorum yapıyor?
Annem her izlediğinde duygulanıp ağlıyor. İzlerken anneme 'Ne diyecek' diye bakıyorum. Hep iyi yorumlar yapıyor.
Cemre'nin yaşadıkları çok üzücü. İlk bölümde anne-babasını kaybediyor...
Cenaze sahnesi beni çok üzdü. Sete girdiğim anda kötü oldum. O an o sahne benim için gerçekti. Anı yaşamaya çalıştım ve çok kötü hissettim. Ama artık tecrübeli oyuncu olduğum için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bu yüzden de elimden geldiğince zor sahnelerin hakkını vermeye çabalıyorum.
Anne ve babası 'Cemre'nin gözü önünde öldü. O sahnede ne hissettiniz?
Mekan, ortam, sesler, konuşmalar, her şey insanı etkiliyor. O duyguyu yakalayabilmek çok önemli. Oynarken hep elim göğsümdeydi. Bir ağrı hissettim. Alerjik astımım vardır. O sahneyi çekerken astım krizim tuttu. Bu da benim için ilk tecrübeydi. O anı yaşadım. Benim için çok gerçekçi oldu. Sonrasında ilacımı sıkıp rahatladım. Eve gittiğimde anneme sarılarak uyudum.

BİZE ULAŞIN