'Üzücü olaylar nedeniyle başarımıza sevinemedik'

'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın başrol oyuncusu Oktay Kaynarca, ilk bölümün reyting birincisi olmasını değerlendirdi: Ülke yangın yeri; başarımızı yaşayamadık, sevinemedik. El ele tutuşup sokağa çıkmalıyız

'Üzücü olaylar nedeniyle başarımıza sevinemedik'
İlk bölümüyle reyting listesinin zirvesine oturan atv'nin yeni dizisi 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da başrol oynayan Oktay Kaynarca, önceki gün 'Söylemezsem Olmaz' programına telefonla bağlandı. Kaynarca, dizi ve ülke gündemiyle ilgili şunları söyledi:
Üzerinde çok emek olan bir iş. Beğenmediğimiz sahneleri çöpe attık, bir daha çektik, verdiğimiz emeğin karşılığını alıyoruz. Kurulan oyuncu kadrosu muhteşem. Dizi, birçok yeni yüzü bu saatten sonra başrol oyuncuları olarak ortaya çıkaracaktır.
Ülkemiz yangın yerine dönmüşken dizinin başarısını fazla yaşayamadık, sevinemedik. Ne yapabileceğimi düşündüm; aslında üzerimize düşeni yapmıyoruz. El ele tutuşup sokağa çıkmalıyız. Biz erkekler meselenin farkında değiliz; bu işi kadınlar, anneler bitirir. Bugün insan öldürmeye niyetlenen herkes ne olur bir kız çocuğunun gözlerinin içine baksın. Belki o kız çocuğu öldüreceği adamın kızı, kardeşi olacaktır; o kızı ağlatmayın.
Sanatçılar politik görüşlerini belirtmek zorundadırlar. Eğer düşmanınız yoksa, hakkınızda kötü konuşulmuyorsa, siz bir hiçsiniz. Elimizi kana bulamanın hiçbir gereği yok. Burası kocaman, zengin, muhteşem bir ülke. Bu memleket hepimize yeter. Diller, dinler, ırklar bizim zenginliğimiz.

'BU BÜYÜK REZİLLİK'

PKK'lı bir grup tarafından Twitter hesabı çalınan Oktay Kaynarca bu konuyla ilgili de şunları söyledi: "Bu tipik bir hırsızlıktır, hırsızlık da en adi suçtur. Hangi görüşe sahip olursanız olun; bu büyük rezilliktir. Neyse sabaha karşı geri aldım hesabımı."
BİZE ULAŞIN