Kim Kardashian'ın vücudunun her parçası servet değerinde

Kimilerinin hoşuna gitmese de Kim Kardashian, gösteri dünyasının en akıllı ve en çok kazanan ünlülerinden biri. İnternete sızdırılan kendi seks kasedinden bile para kazanan Kardashian, başta kendisini şöhrete kavuşturan iri kalçası olmak üzere bedeninin her parçasıyla para basıyor. Sözün kısası kim kardashian'ın bedeni; tepeden tırnağa onun serveti. 34 yaşındaki Kardashian da saçlarından ayakkabılarına kendisine benzemek isteyen kadınlar sayesinde milyonlarca dolar kazanıyor.

Kim Kardashian'ın vücudunun her parçası servet değerinde

North adında bir kızı olan ve şu sıralar Kanye West ile ikinci bebeğini bekleyen Kardashian'ın yaşamı, Kim adlı bir biyografi kitabına da konu oldu. Kitap Kardashian'ın, Paris Hilton'ın stilistliğinden başlayıp bugüne uzanan hayat öyküsünü anlatıyor.

Kitabı kaleme alan Sean Smith'e göre de Kim Kardashian'ın bedeninin her parçasının bir değeri var. Şimdi gelin, seveni kadar hatta belki de daha çok nefret edeni ve eleştireni olan Kim Kardashian'ın tepeden tırnağa fiziksel özellikleri sayesinde nasıl para kazandığına bakalım.

SÜTYEN, MAYO, BİKİNİ

Kardashian'ın kendi adını taşıyan bir iç çamaşırı, plaj giyimi markası var. Mayo, bikini, sütyen gibi parçaları içeren Kardashian Kollection adlı markanın modelliğini de kendisi yapıyor.

GÖZLER VE DUDAKLAR

Kardashian adını taşıyan makyaj serisinde maskaradan, güneş gözlüğüne birçok tasarım yer alıyor. Kardashian Kollections'ın ruj ve dudak parlatıcı serisi de var.

AYAKLAR

Kardashian, bedeni özellikle de kalçaları şekillendiren spor ayakkabılarının satışa sunulduğu bir online satış sitesinin de ortak kurucularından biri. Buradan 2013 yılında elde ettiği gelir 13 milyon sterlin civarında.

SAÇLAR VE TIRNAKLAR

Kardashian marka saç bakım ürünleri de hatırı sayılır bir çeşitlilikte. Ayrıca bu koleksiyona lazerli tüy arındırıcı sistem de dahil. Aynı markanın rengarenk tırnak boyası serisi de Kardashian için hatırı sayılır bir gelir kaynağı. Özel cilt bakım ürünleri ve beden şekillerdirici kıyafetler, kısa zamanda fazla kilolardan kurtardığı ileri sürülen zayıflama ilaçları da bunlara dahil.

Kim Kardashian tüm bu işleri ailesiyle birlikte yürütüyor. En büyük akıl hocası da annesi Kris Jenner. Her ne kadar kardeşleri de sık sık göz önüne çıksa da ailesinin en çok dikkat çeken üyesi de Kim Kardashian'ın ta kendisi.

Bu yüzden Kim Kardashian, her saniye görüntüsüne dikkat edip onu korumak zorunda. Her ne kadar kendisi bu konuda açıkça bir söz söylememiş olsa da Kardashian'ın ünlü kalçasını da geçen yıl 21 milyon dolara sigorta ettirdiği konuşuluyor.

PARA PARAYI ÇEKTİ

Bu arada "para parayı çeker" sözünün doğruluğu bir kez daha kanıtlandı. Kim Kardashian'ın üvey kardeşi Kendall Jenner da Forbes listesinin geleneksel en çok kazanan modeller listesine girdi. 19 yaşındaki Jenner, geçen yıl kazandığı 4 milyon dolar ile sekizinci sırada yer aldı.

BİZE ULAŞIN