Adana, Adana olalı böyle soygun görmedi!

Haftanın iddialı komedi filmi 'Adana İşi'nin yıldızlarıyla buluştuk. Yıllar önce Adana'da yaşanmış gerçek bir soygun hikayesini anlatan filmin oyuncuları Erkan Can, Murat Akkoyunlu ve Ceyda Ateş ile hem bayramlaştık, hem de film hakkında konuştuk. Üçlü, çekimler sırasında Adana'da yaşadıkları maceraları anlattı...

Adana, Adana olalı böyle soygun görmedi!
CEYDA ATEŞ

İZLEYİCİ DRAMDAN SIKILMIŞ OLABİLİR

'Maksut' ve 'Zeynep'in yolu nasıl kesişiyor filmde?
CEYDA ATEŞ :
Minibüste kesişiyor. 'Zeynep'; naif, zaman zaman içinde erkek ruhu olan bir kız. Sürpriz bir mesleği var; filmin kilit noktası da o. İzleyince daha iyi anlayacaksınız her şeyi.
MURAT AKOYUNLU : 'Maksut', Adana'da yaşayan, hiçbir işin ucundan tutamayan bir adam.

Adana'da film çekmek nasıl?
C.A.: Ocak'ta o kadar soğuk olmaz diye düşündük ama çok üşüdük; neredeyse hepimiz hasta olduk. Onun dışında Adana'da iş yapmak çok keyifliymiş.
M.A.: Çok güzeldi Adana; hiç öyle üçüncü sayfa haberlerinde gördüğümüz Adana yok. Kafaları rahat insanlar. Adliyenin oralar biraz karışık oluyor tabii ama geneline baktığında Adana çok yaşanılası bir yer. Çok soğuktu sadece, hasta olduk.

ÇOK FAZLA KEBAP YEDİK

Şehir dışında çalışmak zor olmuyor mu?
C.A.: Şehir dışında çok çalıştım zaten. Daha çok seviyorum.
M.A.: Zor olmaz mı... 'Adana İşi' çekilirken bebeğim daha çok küçüktü; onun en güzel anlarını kaçırdım.

Ee aileye vakit ayrılmıyor o zaman hiç...
C.A.: Çocukluğumdan beri hep şehir dışındayım. O yüzden ailemi iki gün görsem yeterli oluyordu. Onlar da alıştı.
M.A.: Yok ben yeterli derecede eşime ve çocuğuma vakit ayırmaya çalışıyorum.

Adana kebap çok yenmiş sanırım sette, şırdan konusu var bir de...
M.A.: Çok fazla Adana kebabı yedik, şırdanın görüntüsünden dolayı kültürel bir şok yaşadım. Dört-beş gün sonra yedim ama müptelası olmadım.
C.A.: Ben hiç kebap yiyemedim, o yüzden biraz zorlandım. Maydanoz ve sebze türlerini yedim hep ama ekip hep kebap yedi.

Setin egosuz olduğundan bahsetti Erkan Can....
C.A.: Evet, egosuz bir setle çalıştık. Set ekibi ve oyuncular, herkes arkadaştı. Bir arkadaş ekibi kuruldu aslında, öyle bir film çekildi. Melih Selçuk ve Serdal Genç, daha önceden arkadaşımdı; bu projede birlikte çalışmamız çok keyifli oldu.
M.A.: Şehir dışında olunca set 7/24 herkes beraber oluyor. Bir ay yurtta yaşıyormuşuz gibi oldu. Ego söz konusu bile değildi. Çoğuyla ilk kez çalıştım ama sıcak ve samimi bir arkadaşlığımız oldu.

Erkan Can ve Ezel Akay'ın olduğu bir sette muhakkak derin sohbetler vardır diye düşünüyorum...
C.A.: Onların bu filmde olacağını duyduğumda çok heyecanlandım. Böyle usta isimlerle aynı filmde olmak harikaydı. Erkan Abi'nin anlattığı hikayeler çok komikti.
M.A.: Kesinlikle derin sohbetler vardı; onlara bir sürü şey sorup fikir alıyoruz. Onların da kulak çekmeleri, öğütleri oluyor.

Güzellik ya da yakışıklılık komedinin önünü keser mi?
C.A.: Ne kadar güzel ya da yakışıklı olursanız olun; yetenekli değilseniz o iş bir-iki proje gider. Türkiye'de insanlar güzel ve yakışıklıysa seçiliyor ama iş bununla yürümüyor.
M.A.: Güzel kadın komik olsa şahane olur. Olan oyuncular da var ama isim vermeyeyim.

BİZE ULAŞIN