O özel gecede Picasso eserine dönüşmeyin!

Uçuşan kumaşlarla yapılan elbiseniz, yüzünüze yakışan saç modeliniz ve makyajınızla mezuniyet gecenizin prensesi olmak istiyorsanız makyajınızı yaparken çok aşırıya kaçmayın, yüzünüzü sizden daha ön planda tutacak makyajdan, özellikle takma kirpikten uzak durun

O özel gecede Picasso eserine dönüşmeyin!
Hayatınızın en özel gecelerinden biri olan mezuniyet gecenize; en iddialı, en kusursuz halinizle hazırlanmakta haklısınız. Çünkü yoğun ders programı, sınavlar, geçmişte yaşadığınız tüm stresleri atma zamanıdır mezuniyet gecesi...
Bu özel günde eşsiz ve kusursuz görünmek en büyük hakkınız… Bugo Beauty&Academy'nin, Çağla Şıkel ve Özge Ulusoy gibi ünlü isimlerle de çalışan kurucusu Burçin Göksu; mezuniyet gecesinin parlayan yıldızı olabilmeniz için saç ve makyaj konusunda öneriler verdi…

?UÇUŞAN KUMAŞLAR
Mezuniyet gecesinde kıyafet tercihinizi uçuşan kumaşları tercih edebilirsiniz. Özellikle göğüs altından bollaşmaya başlayan modeller; uçuşan kumaşlara en çok yakışanlar. Uçuşan kumaştan yapılmış elbisenizle o gecenin prensesi siz olabilirsiniz.
O gece giyeceğiniz kostümünüzü belirlediniz, ayakkabılarınız, aksesuvarlarınız da tamam; sıra geldi saçlara… Mezuniyet dendiğinde akla ilk topuz gelir; peki neden?
İşte kıyafet seçiminde de çok önemli olan orantı, saçta da devreye giriyor.; boyun ve omuz mesafeniz, kulak boyutunuz, yüzünüzün kemikli oluşu ve kostümünüzün boyun dekoltesi. Topuz yaptırmaya kararlıysanız; tüm bu detayları çok iyi gözden geçirin. Ama minyonlar, sadece mezuniyet gecesinde değil, hayat boyu topuzdan uzak durmalılar!
Son yıllarda topuz stillerine baktığımızda, saçların artık daha doğal toplandığını görüyoruz. Dağınık… Yapılı gibi durmayan cinsten... Sizin topuzunuz da öyle olmalı; romantik ve salaş. O maşayla yapılmış, içten gömülüp dıştan sarkan topuzlardan kesinlikle uzak durun!
Gelelim makyaja… Makyaj, kadınların savunma sanatıdır. Belki o gece kostümde, aksesuvarda, ayakkabıda pişti olabilirsiniz ama hiç önemli değil! Çünkü hafızalarda yer edinen; her zaman yüzünüzdür. Dünyanın en saçma kıyafetini de giyseniz, doğru makyaj yaptığınızda akıllarda güzel kalırsınız; emin olun.
Makyaj denildiğinde boyama sanatı gelmesin aklınıza; Picasso tabloları gibi göz makyajları, son zamanlarda trend oldu. Ee nerede kaldı orantı?

EN ÖNEMLİSİ MAKYAJ
Doğru orantıda yapılan bir makyaj; sizi gecenin en güzeli yaparken, yanlış orantıda yapılan bir makyaj sizden daha çok makyajınızın konuşulmasına neden olabilir.
Orantıda, saç ve kostümün de desteği var elbette. Makyajınızın detayı 50 metre uzaktan fark edilebiliyorsa, o makyajı hemen silin! Yüzünüzü sizden daha ön planda tutacak makyajlardan uzak durun. Örümcek bacağını andıran takma kirpikler bir tarafa, kirpiksiz daha güzel olacağınızdan emin olun.
Her bedenin ölçüleri farklı olduğu gibi, göz ve kirpik ölçüleri de farklıdır. Yani yandan bakıldığında pembe panjurlu göz imajı yaratmayın.
Fondöteninizin rengi, ten renginizle aynı olana kadar makyözünü ya da makyörünüzü yiyin bitirin.
Gelelim ruj konusuna… Koyu tonda ruj kullanmak istiyorsanız taktik şudur:
İki elinizi başparmak ve işaret parmaklarınızla yuvarlak bir halka yapın. O yuvarlak halkayı yüzünüze doğru tuttuğunuzda göz, kaş, burun ve dudaklarınız o daire içine sığıyorsa; ya göz, ya da dudak makyajını tek başına yapmalısınız. Eğer o daire dışına taşan göz ve dudak yapınız varsa, o zaman göz ve dudak makyajını aynı güçte yapabilirsiniz.
Allık sağlık… Evet evet, slogan bu! Yani allık yanağa renk vermek için değil, sizi sağlıklı göstermesi için uygulanır. Ayna karşısında gülücük atarken çıkan burun kenarı yuvarlaklığı, allığınızın yeridir.

SİZE YAKIŞACAK KOSTÜMÜ SEÇİN
Hayalinizi; dergilerde ya da televizyonda birinin üstünde görüp beğendiğiniz bir kıyafet mi süslüyor? Peki, kıyafeti taşıyan kişinin ten rengi ya da proporsiyon ölçüleri sizinkiyle aynı mı? Varsayalım aynı; peki ya saç rengi ve modeli, boyun, omuz, bacak boyu gibi detaylar dikkatinizi çekti mi? İşte fazla dikkat edilmeyen bu noktalar, büyük hatalar olarak geri dönüyor. Siz siz olun, beğendiğiniz kostümleri birebir diktirmekten kaçının ve kendi vücudunuza göre tercihler yapın.
BİZE ULAŞIN