Hüsnü Şenlendirici'nin acı kaybı

Hüsnü Şenlendirici'nin acı kaybı

Klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’nin kendisi gibi müzisyen olan anneannesi Fahriye Köfeci, İzmir’in Bergama ilçesinde hayatını kaybetti.

  • Günaydın
  • Salı 21.06.2016 15:45
Şenlendirici'nin anneannesi hayatını kaybetti

Yaşamı boyunca müziğe gönül veren ve Bergama'da 'Dümbekçi Fahriye' olarak tanınan 90 yaşındaki Fahriye Köfeci, önceki gün Bergama ilçesi Atmaca Mahallesi'ndeki evinde rahatsızlandı. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği Köfeci hayatını kaybetti.

''Müziğimin temellerini oluştururken onun tecrübelerinden faydalandım''

Şenlendirici, çok sevdiği anneannesini Bergama'da son yolculuğuna uğurladı. Bir hayli üzgün olduğu gözlenen Şenlendirici:

"Aileden ve aileden olmayan birçok sanatçı yetiştirmiş bir kadın Fahriye Köfeci. Yıllarca Bergama ve yöresinin birçok köyünde insanların sünnet, nişan ve düğünlerinde sahne almış bir insan. Bölgede çok iyi tanınan bir insan. Rahmetli ninemin benim üzerimde de çok büyük emekleri var. 8-11 yaş arasında ilkokulu okurken onunla birlikte Bergama'nın köylerinde çok düğüne gittim. Onun kadın çalgıcıları vardı. Dümbek ve tef derler, ben de onlarla birlikte 3. enstrüman olarak çok dolaştım. Müziğimin temelinde hep o var. Müziğimin temelini oluştururken de onun tecrübelerinden faydalandığımı düşünüyorum. Allah rahmet eylesin nineme" diye konuştu.

Son yolculuğuna uğurlandı

Fahriye Köfeci, Atmaca Mahallesi'ndeki Laleli Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Bergama Şehir Mezarlığı'na defnedildi.

BİZE ULAŞIN