‘Zamanında bulunmasaydı hayati tehlikesi olabilirdi’

Önceki gece fenalaşarak hastaneye kaldırılan ünlü sanatçı Harun Kolçak’ın durumunu yakın arkadaşı Sibel Benekli anlattı: Telefonlarımı açmayınca çilingir çağırdım. Eğer bulmasaydık, hayati tehlikelisi olabilirdi

‘Zamanında bulunmasaydı hayati tehlikesi olabilirdi’
Uzun süredir kanserle mücadele eden ünlü sanatçı Harun Kolçak, önceki gece evinde fenalaşarak önce Şişli Etfal Hastanesi'ne, ardından Maslak Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. 61 yaşındaki Kolçak, burada yapılan tetkiklerin ardından hemen ameliyata alındı.

HASTANEDE KANI TEMİZLENDİ
Yakın arkadaşı Sibel Benekli, Kolçak'un durumu hakkında gazetecilere konuştu: "Onu defalarca telefonla aradım, açmayınca çilingir çağırıp içeri girdim. Baygın şekilde yerde yatıyordu, kendinde değildi. Eğer zamanında bulmasaydık, gerçekten ciddi ve hayati tehlike taşıyacak bir durum olabilirdi. Kemoterapi tedavisi gördüğü için kanser hücrelerinde çıkan bir apsenin patlaması nedeniyle rahatsızlanmış. Hemen müdahale edildi, kanı temizlendi. Sürekli trombosit ve kan verildi." Kolçak'ın hayati tehlikesinin bulunmadığını belirten Benekli; sosyal medyada ve haber sitelerindeki 'Ölüm döşeğinde, durumu kritik' açıklamalarının gerçeği yansıtmadığının altını çizdi. Benekli "Şu an her şey yolunda. Dün gece ameliyat oldu ve şu an yoğun bakımda tedbir amaçlı uyutuluyor" dedi. Dr. Cengiz Bavbek ise Kolçak'ın durumuyla ilgili şu bilgiyi verdi: "Hastamız ağır septik şokla hastaneye getirilmiş. Tümörde gelişen enfeksiyon nedeniyle genel durumu bozulmuş ve acil ameliyata alınmış. Operasyon sonrası tedavisi yoğun bakımda devam ediyor."
BİZE ULAŞIN