Artık elin oğulları değiller, hepsi bizden biri!

Seyirci, ‘Elin Oğlu’ ekibiyle ilk kez atv ekranlarında yayınlanan programla tanıştı. Programda farklı kültürlere ait sekiz adam bir araya geldi ve Türkiye’de yaşama maceralarını izleyicilerle paylaştı. TV maceraları sona eren ekip şimdi, GÜNAYDIN’ın basın sponsorluğunu üstlendiği şovlarını sahneye taşımaya hazırlanıyor. Ekip, 16 Temmuz’da, ‘Burada Yabancı Yok’ adlı gösteriyle Moi Sahne’de izleyiciyle buluşacak

Artık elin oğulları değiller, hepsi bizden biri!

Merve Yurtyapan

ENERJİK, EĞLENCELİ, MUZİP EKİP

'Elin Oğlu' ekibiyle, atv ekranlarında programları yeni başladığında, röportaj yapmak için bir araya gelmiştim. O dönem tanıştığım ekip, enerjisiyle fotoğraf çekiminde bize zor anlar yaşatmıştı. İçi içine sığmayan, bir dakika yerinde durmayan bir grup adam vardı karşımızda.
Sohbetleri, ekrandan da bildiğiniz gibi çok keyifli. Röportaj yaptığımda o zaman bekar olanların bir kısmı Türk kızlarından şikayetçiydi; 'Sürekli trip yapıyorlar' diye yakınıyorlardı. Artık bu duruma da alışmışlar. O dönem yeni yeni ünlü oldukları için tanındıklarının çok bilincinde değillerdi ama şu anda çok ünlüler.'BİRBİRİMİZLE SIK GÖRÜŞÜYORUZ'

Yeni gösterileriyle izleyiciyle buluşmanın heyecanını yaşayan ekiple Mall of İstanbul'da buluştuk. Ekip, AVM'de adım başı hayranlarının ilgisiyle karşılaştı. Yanlarına gelen birçok kişi, onlarla fotoğraf çektirmek için yaptığımız çekimin bitmesini bekledi.
Ekip, birbirine iyice kaynaşmış durumda. "Program dışında da görüşüyor musunuz?" diye soruyorum. Chaby Han, "Çok iyi anlaşıyoruz. Gün içerisinde de sürekli birbirimizi arayıp konuşuyoruz" diyor. Sürekli birbirlerine espriler yapıp takılıyorlar. Ekibin en haylazı, Robbie-Lee Valentine; bir dakika yerinde durmuyor, hatta çekimlerde en muzip pozları o veriyor. Manuel Reina, hepimizle tek tek konuşuyor. Uzun yıllardır Türkiye'de yaşayan Reina'nın Türk bir eşi var.ONLARI BİR ARA DA TUTMAK ZOR

Ekibin yakışıkları ise Andrey Polyanin ve Emrach Uskovski. İkili, birçok katalog çekiminde de boy göstermeye başladı. Ekibin en enerjik ismi ise anaokulu öğretmeni olan Antonio Stokes. Kendisi sosyal medyayı da çok iyi kullanıyor. Buluştuğumuz süre boyunca fotoğraflar ve videolar çekip paylaşımlarda bulundu.
Masataka Kobayashi de program sayesinde çok popüler oldu, şimdilerde dizilerde rol almaya başladı. Kobayashi her fırsatta Türkiye'de bulunmaktan dolayı ne kadar mutlu olduğunu dile getiriyor.
Onları bir arada tutmak zor gibi görünse de aslında çok kolay. Hepsi çok enerjik olduğu için algıları farklı yönlerde olabiliyor. Ancak birbirleriyle iletişimleri o kadar kuvvetlenmiş ki hemen organize olabiliyorlar. Sahnede de izleyiciyle keyifli bir iletişim içinde olacaklarını söylüyorlar. Dansçı olan Manuel Reina, gösteride şovlar yapabileceğini de ekliyor.

Özlem AvcıSAHNE İÇİN YARATILMIŞLAR

'Elin Oğlu' ekibiyle, yeni şovlarını konuşmak için Moi Sahne'ye gittik. Onların da zaten orada şovları için birtakım hazırlık yapması gerekiyordu.
Hepsi birbirinden yetenekli ve sahne için yaratılmışlar. Konuşmalarımız sırasında Türkiye'de yaşamanın kendilerine büyük mutluluk verdiğini, hatta birçoğunun bir Türk'le evlenip çoluk çocuğa karıştığını öğreniyoruz. Ekip üyeleri "Biz artık Türkiye'nin parçasıyız" diye konuşuyor.
Sıkı bir Zeki Müren hayranı olan İngiliz Robbie Lee Valentine, koluna Zeki Müren dövmesi yaptırmış. Ayrıca arabesk müziği de çok seviyor. 11 yıldır Türkiye'de bulunan İspanyol dansçı Manuel Reina, evli ve iki çocuğu var. Bir dans okulu olan Manuel, tam bir Türk gibi yaşadığını anlatıyor.
Sekiz kişilik 'Elin Oğlu' ekibi geçtiğimiz aylarda atv'deki programlarını noktalamış. Ekip, bu kez sahnede yepyeni bir şovla karşımıza çıkacak. Şu sıralar şov için provalar yapan ekiple yaptığımız çekim sırasında çok eğlendik. Özellikle İngiliz Robbie Lee Valentine, çekimler boyunca yaramaz bir çocuk gibiydi. Hayli pozitif olan ekip "Biz kardeş gibi olduk. Program bitti ancak dışarıda da görüşmeye devam ediyoruz" diyor.
Yaptığımız çekimlerde başka bir işi olduğu için İtalyan Danilo yoktu. Ancak Danilo'nun Moi Sahne'deki şovda yer alacağını söylediler. Enerjileri ile şova hazır olduklarını anlatan ekip, tüm yeteneklerini sahneye taşıyacakları için çok heyecanlı olduklarını da belirtiyor.

Ömer KarahanABD'LİDEN 'KARA ÜZÜM HABBESİ' İTALYAN'DAN 'NİKAH MASASI'

Elin oğulları, televizyon şovundan farklı olarak özel hazırlanmış sahne şovlarıyla da adlarından söz ettirmeye hazırlanıyor. Danslar, şarkılar, yarışmalar... Amerikalı'dan 'Kara Üzüm Habbesi', İtalyan'dan 'Nikah Masası' şarkıları... Kısacası bol güldürülü, bambaşka bir eğlence...
Ekiptekilerin bir kısmı yıllardır İstanbul'da yaşarken, bir kısmı henüz yeni ama hepsinin ortak noktası; güzel Türkçeleri ve İstanbul sevgisi. Sabah işe giderken mutlaka 'Günaydın' dedikleri komşuları, çok sevdikleri yerli müzik grupları var. Hepsinin favorisi ise Türk yemekleri. İsimleri yabancı bile olsa onlar artık 'Elin Oğlu' değil, bizim oğullarımız.

İlker geziciİNTERAKTİF BİR ŞOV YAPACAKLAR

Geçtiğimiz yıl atv'de yayınlanan 'Elin Oğlu'; Japonya'dan İtalya'ya, Amerika'dan Güney Kore'ye kadar geniş coğrafyadan katılan sekiz katılımcının hikayeleri, İstanbul'da başlarından geçen olaylar, kültür karmaşasından doğan çatışmalar ile seyirciye eğlence dolu anlar yaşatmıştı. Program geçen ay televizyon macerasına şimdilik son verdi.
Bu eğlenceli ekip, yepyeni bir formatla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Japon Masata Kobayashi, İngiliz Robbie Lee Valentine, İspanyol Manuel Reina, Amerikalı Antonio Stokes, Rus Andrey Polyanin, Slovak Emrach Uskovski, İtalyan Danilo Zanna ve Güney Koreli Chaby Han ile birlikte yeni projelerini konuşmak için Moi Sahne'de bir araya geldik.
Neden Moi Sahne? Çünkü ekip artık hünerlerini sahnede gösterecek. Bazen şarkı söyleyecekler, bazen başlarından geçen olayları canlandıracaklar. Ama en önemlisi, seyirciyi de aralarına alıp interaktif bir şov sunacaklar. Şovun adı; 'Burada Yabancı Yok'. Seyirci için de kendisini gösterme fırsatı sunacak olan bu yeni gösteri ilk kez 16 Temmuz'da Moi Sahne'de sahnelenecek. Ekip, daha sonra yaz boyunca çeşitli yerlerde sahne alacak.ORTAK NOKTALARI İSTANBUL

'Elin Oğlu' ekibinden bazıları yakışıklılıklarıyla, bazıları sempatiklikleriyle hayran kitlesi kazandı. Hepsinin ayrı meziyeti, ayrı dili, hatta ayrı rengi var ama ortak paydada buluştukları yer; İstanbul...
Ekiptekiler kendi aralarında genellikle Türkçe konuşuyorlar. Sadece Antonio, İngilizce'yi daha çok kullanıyor ama hepsinin Türkçesi çok iyi. Artık hiçbiri elin oğlu değil; hepsi bizden, hepsi çok doğal.
Japon Masata'nın eşi bir Türk. Çiftin 1 yaşında bebekleri var. İspanyol Manuel'in eşi de Türk, onların da iki çocuğu var. İngiliz Robbie, Zeki Müren hayranı. Slovak Emrach'ın annesi ise oğlunun adını Emrah'a hayran olduğu için Emrach koymuş.

BİZE ULAŞIN