Hollywood’un kısa boylu stil ikonları

Erkek modası; 1.90’lık modeller, formda vücutlarıyla mankenlere taş çıkaran aktörler ve yakışıklı sporcuların hakimiyetinde olabilir. Ancak stilleriyle moda tarihine adını yazdırmış birçok erkeğin kısa boylu olduğunu biliyor muydunuz?

Hollywood’un kısa boylu stil ikonları
JAMES DEAN: 1955'te 24 yaşındayken hayatını kaybeden ünlü aktör, Hollywood'un stil ikonlarından biri. 1.73 boyunda olan Dean; dik yakalı ceketleri, gözlükleri ve polo tişörtleriyle bugün de birçok trende ilham veriyor.
MARLON BRANDO: Kariyeri boyunca 'On the Waterfront', 'The Wild One', 'Last Tango in Paris' ve 'Godfather' serisi gibi birçok kült filmde rol alan Brando; 1950'lerde stiliyle gençliğe ilham veriyordu. 1.75 boyundaki Brando; şapkaları ve deri ceketleriyle unutulmazlar arasına girdi.
TOM CRUISE: 1.70 boyundaki Tom Cruise, gençlik yıllarında rol aldığı filmlerde yırtık jean, pilot gözlük ve jean yelek-ceket trendinin öncülerindendi. Cruise, yıllar içinde olgunlaşan tarzıyla da moda ikonu olmaya devam etti.
DANIEL RADCLIFFE: 'Harry Potter' serisiyle şöhrete kavuşan İngiliz oyuncu, spor-şık tarzıyla beğeni topluyor. 26 yaşında ve 1.65 boyunda olan Radcliffe, kısa boyuna rağmen takım elbiseyi başarıyla taşıyan bir isim.
DANIEL CRAIG: Sinemanın en ikonik karakterlerinden 'James Bond'a hayat veren Daniel Craig, Hollywood'da tarzı yakından takip edilen isimlerden biri. 1.78 boyundaki Craig; kasketleri, V yaka trikoları, spor gömlekleri ve keten pantolonlarıyla klasik bir İngiliz şıklığı sunuyor.
BİZE ULAŞIN