Sakinlik arayana telefonsuz plaj hareket isteyene müzikli bölüm

Sakinlik arayana telefonsuz plaj hareket isteyene müzikli bölüm
Yaz denilince ilk akla gelen tatil beldelerinden biri olan Bodrum, sezonu açtı. Bodrum'un en gözde otelleri arasında yer alan Kempinski Hotel Barbaros Bay'da bir hafta sonu geçirdim... Ramazan dolayısıyla Bodrum alışkın olduğumuzdan çok daha sakindi. Gündüzleri hava çok sıcak olduğu için kimisi otellerinden dışarı çıkmazken, kimisi de gittikleri plajlarda denizin ve güneşin tadını çıkarıyor.

REHBERLE GEZDİK
İki günlük Bodrum turumuzda ünlü rehber Saffet Emre Tonguç önderliğinde kısa bir gezinti de yaptık. Havanın çok sıcak olması nedeniyle tur 09.00'da başladı. Üç saatlik gezi boyunca Tonguç, Bodrum'un tarihi güzelliklerini anlattı ve merak edilen soruları yanıtladı. Tonguç ile yaptığımız kültür turuna; yapımına 1406 yılında başlanan, iki liman arasında kayalık bir alan üzerine kurulan Bodrum Kalesi'nden başladık, ardından Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'ne geçtik. Sonrasında bugün sadece temel izlerinin kaldığı, dünyanın yedi harikasından biri seçilen, Londra'daki British Museum'a taşınan Halikarnas Mozolesi'nin bulunduğu alanı, klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşan tek yapı olarak bilinen Tarihi Antik Tiyatro'yu ve Myndos Kapısı'nı da gezdik. Yaklaşık 30 kişilik bir ekip, hem Bodrum'u deneyimledik, hem de otelde keyifli anlar yaşadık. Gezimizde Yonca Ebuziyya, Jülide Ateş, Sinem Bayer gibi ünlü isimler de vardı. Otelde ise güzel bir konaklama için her şey düşünülmüş. Geniş bir alana yayılan tesiste; sessizlik isteyenler için daha sakin bir ortam, hareketli bir alanda vakit geçirmek isteyenler için ise farklı alanlar düzenlenmiş. İsteyenler hareketli müzikler eşliğinde iskeleden denize girerken, sakin bir ortamda güneşlenmek isteyenler ise Silent Beach'e gidebiliyor. Bu plajda telefon kullanılmıyor ve insanlar yüksek sesle konuşup birbirilerini rahatsız etmiyor.

YOGAYLA RUHUNUZU DİNLENDİRİN
Otelde çocuklu ailelerin konforu da unutulmamış; onlar da Silent Beach'in yan tarafında ayrılan geniş alanda keyifli vakit geçirebiliyor. Otelde yoga yapmak isteyen tatilciler de eğitmenlerle bir araya gelebiliyor. Gezimizin son günü YogaUni'nin uzman hocalarıyla yoga yapıp biz de bu deneyimi yaşadık.
BİZE ULAŞIN