Hindistan’da ineğe tapıyorlar ben ülkeye kelle paça soktum!

Dün gösterime giren ‘Bir Baba Hindu’ filminin yıldızları Şafak Sezer ve Hintli güzel Nicole Faria ile buluştuk. 2010 yılında Miss World yarışmasında birinci seçilerek bu unvanı kazanan ilk Hintli olan Faria, sempatik tavırlarıyla kalbimizi çaldı. Hastalığını ve sıkıntılı günleri geride bırakan Şafak Sezer ise yeni hayatını ve Hindistan’daki çekim sürecini Her Kafadan Bir Ses’e anlattı

Hindistan’da ineğe tapıyorlar ben ülkeye kelle paça soktum!

HASTALIK SÜRECİNDEN SONRA TATLIYI HAYATINDAN ÇIKARMIŞ
Şafak Sezer ve Hintli güzel Nicole Faria ile buluştuk. Aldık elimize patlamış mısırları, 'Bir Baba Hindu'yu izledik. Rahatsızlığı nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan ve kalbine stent takılan Sezer'in, büyük bir değişim yaşadığına tanık olduk. Çok kilo veren ve bambaşka bir görünüme kavuşan ünlü komedyen, eskisine göre daha sakin biri haline gelmiş. Hala enerjisi çok yüksek, esprileriyle herkesi güldürüyor ama hayata bakışında büyük değişim olmuş. Artık sağlığına daha çok önem veriyor ve organik beslenmeye dikkat ediyor.
Sezer'e beslenme programını soruyorum, şöyle cevap veriyor: "Diyet yapmıyorum ama az yiyorum. Bir gün yiyecekler senden intikam alıyor! Tuzu, yağı tüketiyorsun ama acısı sonradan çıkıyor. Tatlıyı hayatımdan çıkardım ama geceleri süte biraz bal karıştırıp içiyorum. Çok istersem sütlü tatlı yiyorum. Köyden gelen sütle sütlaç yapıyoruz. Artık köyden besleniyorum. Vakit buldukça bir saat yürüyüş yapıyorum."

'BU HALK, TARİHE GEÇER'
Heyecanla yeni projelerini anlatan Sezer, üç film projesi olduğunu müjdeliyor: "İlk filmi yapıyorsun, hemen devamını bekliyorlar. İzleyici de, yapımcı da bunu istiyor. Bu filmlere 'Kolpaçino' da dahil."
15 Temmuz darbe girişiminin ardından düzenlenen demokrasi nöbetlerine destek veren ünlü komedyen, o günleri şöyle anlatıyor: "Görünmeyen taraftaydım; çok ön plana çıkmadım. Biz üzerimize düşeni yaptık. Sokağa çıktık, herkesle birlikte demokrasi nöbetlerine katıldık."
Sezer, hain darbe girişiminin yaşandığı geceyi ise şöyle anlattı: "Hezarfen Havalimanı'nın orada oturuyorum. Evde mermi sayıyordum diyebilirim. İnsan ilk başta hiçbir şey anlamıyor ama korkutucu tabii. 'Böyle bir şeye ne gerek var? Neden oldu?..' Bir sürü soru soruyorsun. Çocuklarla birlikte sabaha kadar hiç uyumadık. 15 Temmuz'da halkın verdiği mücadele tarihe yazılacak. Hiç tahmin etmeyeceğiniz insanlar çıkıp vatan için mücadele etti ve ülkeyi kurtardı. "Darbe girişimi sürecinde Cumhurbaşkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi de ilettik" diyen ünlü komedyen, tankın önüne yatıp eli sakatlanan Sabri Ünal'ı da aradığını söyledi.

'DÜNYADA KAVGA OLMAYAN TEK ÜLKE, TAM BENLİK!'
Hintli Nicole Faria, Dünya Güzeli seçildiktan sonra ülkesinde üç Bollywood yapımında rol almış. 'Bir Baba Hindu', Faria'nın yurt dışındaki ilk tecrübesi. Kendisi daha önce Türkiye'ye gelmiş ve özellikle Türk yemeklerini çok sevmiş. Güzel oyuncu; çok sıcakkanlı ve güleryüzlü. "Türkiye'deki yapımlarda rol almayı ister misiniz?" diye sorduğumda, iç çekerek "İnşallah!" diyor. Faria'yı, önümüzdeki aylarda yerli bir dizide görürseniz şaşırmayın.
Geçtiğimiz yaz başında kalbine stent takılan ve uzun süre tedavi gören Şafak Sezer'in morali yerindeydi. Hastalıktan sonra 10 kilo vermiş ve gayet iyi görünüyordu. Sağlık durumunu sorduğumda, "İyiyim" dedi ve şöyle devam etti: "Aileden şeker hastalığı olduğu için dikkat etmek zorundayım. O dönemde kalbime stent takıldı. Meret hastalık, damarları büzüyor. Mideyi aldırmak istemiyorum, o nedenle yemiyorum, yürüyorum, dikkat ediyorum."
Sezer filmde; Türkiye'den Hindistan'a giden, orada kobra oynatarak geçimini sağlayan 'Ejder' adında bir adamı canlandırıyor. "Yılandan korkmuyor musunuz?" diye sorduğumda, esprili bir yanıt veriyor: "Oradaki yılan, buradaki köpekten daha eğitimli. 'Dur' diyorsun duruyor, 'Sepeti aç' diyorsun açıyor. Niye korkayım..."

'FAKİRLER AMA MUTLULAR'
45 gün Hindistan'da kaldığını anlatan Sezer, ülkeyi çok gezemediğini ama insanlarına hayran kaldığını anlatıyor: "Bizim Maslak gibi iş merkezi olan yerlerde kaldım. Dünyada kavga olmayan tek ülke herhalde, tam benlik! Kimse kimseye saygısızlık etmiyor ve çok paylaşımcılar. Eski tüp arabalarına benzeyen, dukduk denen araçları kullanıyorlar. Fakirler ve zenginler arasında büyük farklar var. Sokakta aç insanlar çok fazla. Bir adama para verdim çay getirsin diye. Sonra 'Adam nerede?' diye sordum, 'Bir hafta izne çıktı' dediler. Meğer bir haftalık parasını vermişim! Nüfus çok kalabalık ama adamlar mutlu."
Hindistan'da ineğe tapıyorlar; o yüzden inek kutsal bir hayvan. Yani ineğin etinden, sütünden faydalanmaya imkan yok. Ancak Sezer, sürekli vejetaryen beslenip humus yemekten sıkıldığı için Hindistan'a 90 kilo et sokmuş. Olayı şöyle anlatıyor: "Hindistan'a inek eti sokmanın cezası üç yıl. Ama ben kelle paça soktum! Görevli, 'Bu ne?' dedi, 'Pastırma, kuzudan yapılıyor' dedim. Ülkeye peynir bile almıyorlar; hep soya sütü içiyorsun. Settekiler, kelle paçayı görünce ağlayacaktı sevinçten!"

NİCOLE, DÖNER GÖRÜNCE DAYANAMIYORMUŞ
Geçirdiği hastalığın ardından 'Bir Baba Hindu' ile sinemaya dönen Şafak Sezer, bambaşka biri olarak karşımıza çıktı. Ünlü komedyen, sinema projelerinden bahsederken, izleyicinin artık filmleri dizi gibi seri olarak izlemek istediğini söyledi. Hindistan'daki çekimlerde yaşadıklarını anlatırken epey güldürdü bizi.
Bir hayli kilo veren ünlü komedyen, az yiyerek ve yürüyerek zayıfladığını anlattı.
Sezer'in filmdeki rol arkadaşı Nicole Faria, Dünya Güzeli seçildikten sonra oyunculuğa adım atmış. Film için katıldığı seçmelerde, Faria'dan Türkçe bir kelime söylemesi istenmiş. Hindu dili ve Türkçe'de benzer kelimeler olduğunu söyleyen Faria, seçmelerde Türkçe'yi kıvırınca rolü kapmış. Zaten bizi de Türkçe 'Merhaba' diyerek karşıladı.
Geçtiğimiz yıl bir film çekimi için Türkiye'ye gelen Faria, Türk yemeklerine bayıldığını söylese de ülkemizde bulunduğu dönemde altı kilo vermiş! Yine de favorisinin kebap olduğunu belirtti. Hintli güzel, bu kez İzmir ve Bursa'ya da gideceğini söyledi.
Nicole Faria, 'Bir Baba Hindu'da bir yoga eğitmenini canlandırıyor. Faria, gerçek hayatta da yoga yaptığını ve çok sevdiğini söylüyor. Formunu nasıl koruduğunu sorduğumda ise, bol bol su içtiğini ve sebzemeyve tükettiğini anlatıyor. Ancak döner görünce dayanamadığını da ekliyor.
Türk insanının Hintlilere çok benzediğini, iki halkın da çok sıcakkanlı olduğunu belirten Faria, "Bu benzerlikler nedeniyle hiç yabancılık çekmedim" diyor. 26 yaşındaki oyuncu, Türkiye'den dizi teklifi gelirse kabul edeceğini de belirtiyor.
Sempatik tavırlarıyla gönlümüzü kazanan Faria, araya sıkıştırdığı Türkçe kelimelerle ve bizim konuşmalarımızı anlamasıyla hepimizde şaşkınlık yarattı!

BİZE ULAŞIN