a Haber ateş altında yayın yapıyor

A Haber’in deneyimli ekibi, son üç yıldır Ortadoğu’dan özel yayınlar yapıyor. Ekip, dünyanın sayılı haber ajanslarının bile giremediği sınır bölgelerine girerek savaş muhabirliğindeki iddiasını kanıtlıyor

a Haber ateş altında yayın yapıyor
'HABERİ muhabirler yapar' ilkesini benimseyen a Haber; özel haberleri, analizleri ve portreleriyle beş yıldır yayın yapıyor. Daha önce 52 farklı noktadan yayın yaparak dünya televizyonlarında bir ilke imza atan a Haber; deneyimli kadrosuyla savaş muhabirliğinde de iddiasını koruyor. Son üç yıldır Ortadoğu'da yayıncılık yapan televizyonların başında gelen, Reuters, AP ve AFP gibi dünya ajansları tarafından da takip edilen a Haber, geçtiğimiz günlerde deneyimli kadrosuyla tüm gözlerin üzerinde olduğu Musul'daydı. Kurulduğu günden beri mazlum coğrafyasına önem veren, haberlerinin yüzde 20'sini bu coğrafyaya ayıran kanalın muhabirleri ve kameramanları; geçtiğimiz cuma herkesten önce Erbil'deydi. O günün hemen akşamında canlı yayın yapmaya başlayan ekip; Amerikan uçaklarının Musul'u vurmaya başlamasıyla birlikte sabaha kadar aralıksız yayın yaptı. 48 saat görev yerlerini terk etmeyen a Haber ekibi, diğer dünya televizyonlarının görüntüleyemediği B52 bombardıman uçağını da görüntülemeyi başardı.

CANLI OBÜS ATIŞLARI
Öte yandan Hakkari'de, Irak'a sıfır noktasında, 2000 rakımlı Baksitepe mevziinden DAEŞ ve PKK mevzilerine yapılan obüs atışları da canlı olarak sadece a Haber'de yayınlandı.

54 GÜNDÜR ÖLÜMÜNE HABERLER VERİYORLAR
Savaş muhabirliğinin en iyi nasıl yapılacağını tüm dünyaya gösteren a Haber ekibi, son 54 gündür gecegündüz demeden Suriye'deki haberleri de yerinde takip ediyor. Muhabir, kameraman ve teknik personelden oluşan ekip; 54 gündür evlerine gitmiyor, hatta bazen otele bile gidemiyor. Yayın ekibi, sık sık sınırı geçip Suriye'ye de giriyor, bölgeden ölümüne özel haberler veriyorlar.
BİZE ULAŞIN