Irmak cinayetini aydınlatan Müge Anlı dünya basınında

Atv’deki ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programında, 3.5 yaşındaki Irmak’ın katili cinayeti itiraf etmişti. Müge Anlı ve ekibinin cinayeti aydınlatmadaki başarısı ise dünya basınında geniş yer buldu

Irmak cinayetini aydınlatan Müge Anlı dünya basınında
Geçtiğimiz günlerde Manisa'da 3.5 yaşındaki Irmak Kupal'ın, Himmet Aktürk tarafından cinsel istismara uğradıktan sonra öldürülmesi Türkiye'yi yasa boğmuştu. Atv'de 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programında cinayeti itiraf eden Aktürk, cezaevine gönderilmişti.

SORUŞTURMA DA UZMAN BİR PROGRAM
Bu tüyler ürpertici itiraf, dünya basınında yer aldı. Müge Anlı ve ekibinin cinayeti aydınlatmadaki başarısı, İngiltere'nin önemli gazetelerine konu oldu. Gazeteler olayı; 'Canlı yayında 4 yaşındaki çocuğa tecavüz itirafı', 'Tecavüz ettiğini ve öldürdüğünü itiraf etti' başlıklarıyla duyurdu. Haberlerde; Müge Anlı'nın küçük kızın kaybolmasının arkasında komşuları Himmet Aktürk'ün olduğundan şüphelendiği ve yayında sorduğu sorularla cinayeti işlediğini itiraf ettirdiği yazıldı. Ayrıca 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' için 'Soruşturma konusunda uzmanlaşmış bir program' yorumu yapıldı. Amerika, Fransa, Londra, Birleşik Arap Emirlikleri, Yeni Zelanda, Hindistan ve Senegal basınında da benzer haberlere yer verildi.
BİZE ULAŞIN