‘Ben de iki dedem gibi vatan için canımı veririm’

‘Ben de iki dedem gibi vatan için canımı veririm’
Türk sanat müziği ve arabeskin temsilcilerinden genç şarkıcı Hasan Yıldırım; yeni albümü 'Sanıyor musun?', kariyeri ve Türkiye'nin yaşadığı terör olaylarıyla ilgili açıklamalar yaptı.
Çıkış parçamız olarak 'Bir Adam Ağlıyor'u belirledik ve ona klip çektik. Tepkiler beni çok mutlu ediyor.
Albüm çıkardık ama satışı dijital ortamda gerçekleşiyor. 'Bir dönem geride kaldı' desek yerinde olur sanırım. Artık akıllı telefonlar, arabaların dijital müzik sistemleri ve tabletler var. Dijital satışları da gayet güzel gidiyor.

İBRAHİM TATLISES BİR İDOL
Kritik bir dönemden geçtiğimizi düşünmüyorum çünkü ülkemiz çok yol kat etti ve bu oyunların içinde olan bir sürü ülke var. Ben sanatçı olarak yapılan oyunların farkındayım. Böyle zamanlarda işlerimizi duraklatırsak, o zaman terörün ekmeğine yağ sürmüş oluruz.
Bu zor dönemde sanatçıya önemli görevler düşüyor. Ben de elimden geldiğince polisimizin, askerimizin yanında olmaya gayret gösteriyorum. Terör bizi evlerimize kapatıp korku ve kaos ortamı yaratmaya çalışıyor ama Türk milleti yıllar önce de buna benzer durumlarla karşılaştı. Başka ülkelerde yaptıklarını bizim ülkemizde gerçekleştiremeyecekler. Çok kararlı bir liderimiz var.
Ben Kürt bir sanatçıyım. İki dedem de Çanakkale'de şehit düştü; ikisi de Çanakkale'ye savaşmaya gitmiş ve dönmemişler. Bu işin Türk'ü, Kürt'ü yok! Memleket uğruna, bayrak uğruna mücadele ediyorsun. Benim bayrağım Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağıdır, memleketim Türkiye'dir. Ama ben Hakkarili de olabilirim, Edirneli de; fark etmez. PKK hiçbir zaman Kürtleri temsil etmemiştir. Şu an Türkiye'de Kürtçe kanallar yayın yapıyor. Kürtlerin adlarını lekelemekten vazgeçip bu topraklardan gitsinler. İki Çanakkale şehidi torunuyum. Gerekirse büyüklerim gibi ben de gözümü kırpmadan canımı vatan uğruna veririm.
Bugün askerimiz, polisimiz bu vatan için şehit oluyor. Ben de albümümün belli bir kısmını 'Mehmetçik Vakfı'na bağışlamaya söz verdim.
İbrahim Tatlıses bir idol. Onun çektiği acılara bakarsak, bugünkü kariyeri ortada. Onun dönemlerinde her şey daha zordu; medya yok, sosyal medya yok. İbrahim Abi'ye halk 'İmparator' lakabını verdi. Halkın verdiği lakabı kimse kendine koyamaz. İbrahim Abi'yi gözyaşlarından bile anlıyorum. Ben de Urfalıyım, o gerçek bir imparator.
BİZE ULAŞIN