İstanbul Kırmızısı'nın afişi görücüye çıktı

Türk yönetmen Ferzan Özpetek'in 11. filmi olan İstanbul Kırmızısı'nın (Rosso İstanbul) afişi görücüye çıktı.

İstanbul Kırmızısı'nın afişi görücüye çıktı

Türk yönetmen Ferzan Özpetek'in 20 yıl aradan sonra İstanbul'da çektiği ilk filmi olan ve merakla beklenen 'İstanbul Kırmızısı' 3 Mart'ta seyirciyle buluşacak.
Ferzan Özpetek'in aynı isimli kitabından sinemaya uyarlanan 'İstanbul Kırmızısı' filminin başrollerinde Tuba Büyüküstün, Halit Ergenç, Mehmet Günsür, Nejat İşler ve Zerrin Tekindor rol alıyor. 3 Mart 2017'de izleyiciyle buluşacak filmin afişini sosyal medyadan yayınladı.

İSTANBUL KIRMIZISI FİLMİNİN FRAGMANI

FİLMİN KONUSU

Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra'ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul'a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin'de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için İstanbul'dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir Kitap yazmıştır. Orhan'ın İstanbul'daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul'da buluşurlar. Ancak ertesi Sabah Deniz ortadan kaybolur. Orhan'ın gelişi ve Deniz'in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir. Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz'in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz'in kitabında anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Görünen odur ki Deniz'in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

Ferzan Özpetek, bundan önce Karşı Pencere (La Finestra Di Fronte), Serseri Mayınlar (Mine Vaganti), Şahane Misafir (Magnifico Presenze) gibi yapımlara imza atmıştı.

BİZE ULAŞIN