Günde 2 litre su için, açık havada spor yapın!

Günde 2 litre su için, açık havada spor yapın!
Cildinizin sağlığı ve güzelliği için, günlük alışkanlıklarınıza ve beslenmenize de dikkat etmeniz gerekiyor. Spor ve dengeli beslenme; tüm vücudumuz için olduğu gibi cildimiz için de hayati önem taşıyor. İşte kış aylarında dikkat etmeniz gereken noktalar:
BOL SU İÇİN: Bol su içmenin, cildi içeriden nemlendirdiği bir gerçek. Sağlık açısından bir engel yoksa günde iki litre su içilmesinde fayda var.
Ancak çay ve kahve yerine su içilmeli. Çünkü çay ve kahve idrar yaptırıcı etkiye sahiptir ve suyun kaybına neden olur.
NEMLENDİRİCİ KULLANIN: Soğuk havalarda cildiniz kuruyabilir. Doğru kullanılan bir nemlendirici cildi bu etkilerden korur.
GÜNEŞ KORUYUCU KULLANIN: Soğuk; cildi kurutur, nemini alır, elastik liflerin kaybına kadar giden zararları vardır. Lekelerden ve yaşlanmadan korunmak için güneş koruyucuları sadece yazın değil kışın da kullanılmalı. Bunları seçerken kimyasal filtrelere ilave olarak fiziksel filtre de olmasına dikkat edilmelidir.
CİLDİNİZİ SIK SIK TEMİZLEYİN: Yağlanma; akne oluşumuna ve mikrop üremesine zemin hazırlar. Bu nedenle yağlı cilt sık yıkanmalıdır. Sabun şart değil fakat kullanılacaksa antiseptik ve doğal olanlar tercih edilmelidir.
SAĞ-LIKLI BESLENİN: Sebze, meyve gibi vitaminden zengin yiyecekler tüketilmelidir. Yeterli bulamıyorsak, dışarıdan vitamin takviyesi alınabilir. Bu amaçla Biotin, C ve E vitaminleri ve çinkonun önemi büyüktür.
EGZERSİZ YAPIN: Cilt sağlığı için spor ya da egzersiz yapmak büyük önem taşıyor. Ancak kapalı spor salonları yerine açık havada yapılması daha faydalı olacaktır.
BİZE ULAŞIN