Sanatçı Zara, Sarıkamış’a hayran kaldı

Sarıkamış'a gelen Türk Halk Müziği sanatçısı Zara, kendi tarihini bilmeyenlerin coğrafyasını başkalarının çizeceğini belirtti.

Sanatçı Zara, Sarıkamış’a hayran kaldı
Sarıkamış'a konser vermek için gelen ünlü sanatçı Zara, konser öncesi kayak merkezinde kar motoruyla pistleri gezdi. Kars Valiliği koordinesinde düzenlenen Sarıkamış Kış Oyunları Festivalinde sevenleriyle buluşan Zara, kahvaltı yaptı, hayranlarıyla fotoğraf çektirdi, kar motoruyla pistleri gezdi.

"BURAYI ANLATMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM"

Ünlü sanatçı Zara, 'Kendi tarihlerini bilmeyenlerin coğrafyasını başkaları çizer' derdi öğretmenim. Kendi tarihimiz toprağımız gibi şüheda fışkırıyor. Dolayısıyla genç arkadaşlarımıza, turistlere, çocuklarımıza, burayı anlatmak için elimden geleni yapacağım" dedi."ARTIK SARIKAMIŞ'IN TANITIMINI YAPACAĞIM"

Türkiye'nin İstanbul'a en yakın kayak merkezlerinden birinin Sarıkamış olduğunu ifade eden sanatçı, gazetecilerin "Sarıkamış'ı nasıl buldunuz" sorusunu şöyle cevapladı: "Mükemmel, aldığım bilgiler doğrultusunda, Alplerle yarışan tek yermiş. Kristal karı ve sarıçam ormanları nedeniyle, artık buranın tanıtımını yapacağız. Hep beraber çünkü herkes buraya gelsin. İstanbul'a en yakın yerlerden bir tanesi burası, teşekkür ederim."
Zara, daha sonra Cıbıltepe Kayak Merkezinde bindiği kar motorunda gazetecilere poz verip, sevenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.
BİZE ULAŞIN