Nihat Doğan'dan Adalet Bakanlığı Müsteşarı'na özür

FETÖ soruşturmasında yargılanan infaz koruma memurlarının adliyeye "şık" kıyafetlerle çıkarılmısını eleştirerek, "alçak gardiyanlar" ifadesini kullanan şarkıcı Nihat Doğan'a, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'ten tepki gelmişti. Nihat Doğan, akşam yayınladığı mektupla Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'ten defalarca özür diledi.

Nihat Doğan'dan Adalet Bakanlığı Müsteşarı'na özür

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, şarkıcı Nihat Doğan'ın canlı yayında infaz ve koruma memurlarına yönelik hakaret içeren sözlerine tepki göstermişti.

ADALET BAKANLIĞI MÜSTEŞARI İPEK SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Doğan'ın gardiyanlarla ilgili sözleri üzerine Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı: "Bir TV kanalında, şarkıcı olduğu söylenen ve haber programına ne için katıldığı anlaşılamayan kişinin Ceza İnfaz Personelimize yönelik Ağır hakaretler içeren sözleri, sorumluluk bilinci ve üstün görev anlayışıyla görevini yerine getiren Personelimizi derinden üzmüştür. Bu şahsın Tüm Ceza İnfaz personelimize yönelik hakaret içeren sözler sebebiyle hukuk zemininde gereğine tevessül edilecektir."

NİHAT DOĞAN ÖZÜR DİLEDİ

Nihat Doğan, hakaret içeren konuşmasından sonra sosyal medya hesabından ise defalarca özür dilediği bir açıklama yayınladı. Doğan, "Sayın müsteşarım terbiye sınırlarını aştım. İnanın attığınız twiti anlamadan yorumladım" dedi.

Doğan'ın özür mektubu şöyle:

BİZE ULAŞIN