Lüks içinde yüz mutluluktan uç!

Akıllı gemi Ovation, misafirlerine lüks ve teknolojiyi birlikte sunuyor. Gemide her akşam Broadway müzikalleri izleyebiliyor, dev jakuzilerde dinlenebiliyor, iFLY ile uçuş deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Üstelik içeceklerinizi robotlar hazırlıyor!

Lüks içinde yüz mutluluktan uç!
Yolculuğumuz Singapur'dan başlayıp Phuket'e (Tayland), oradan da Malezya'ya uzandı. Bu seyahatte; dünyanın en büyük ilk üç gemisine sahip Royal Caribbean Cruise International'a ait olan, dünyanın en yeni, akıllı ve teknolojik gemisi Ovation'ı deneyimlerken, enfes bir coğrafyayı keşfettik. Gemi dev bir şehir gibi... Yapımına 2013'te başlanan ve üç yılda tamamlanan Ovation, tamamen son teknoloji kullanılarak yapılmış. 1.4 milyar dolara malolan gemi; 348 metre uzunluğunda, 47 metre yüksekliğinde ve 18 katlı... 4 bin 950 yolcu kapasiteli gemide bin 500 kişi çalışıyor.

ÇOCUKLAR DA BAYILIR
Ovation'da; dünya markaları ve restoranların yer aldığı bir alışveriş caddesi ile 3 bin 300 kişilik bir gösteri merkezi de bulunuyor. Burada her akşam farklı Broadway şovlarını seyredebiliryosunuz. Sörf havuzları, robot barlar, çarpışan arabalar, çocuk kulüpleri, çocuk havuzları ve tırmanma duvarları gibi renkli aktiviteler de var. Ayrıca, geminin 15'inci katında, 120 metre yükseklikten okyanusu izleyebilir, iFLY ile uçma deneyimi yaşayabilirsiniz. Ovation of the Seas ile bu lüksü ve konforu yaşamak sanıldığı kadar pahalı değil. İstanbul-Singapur gidiş-dönüş uçak bileti, iki gece Singapur'da konaklama, Ovation ile beş gecelik cruise seyahatiyle Phuket ve Penang adalarını keşfetmenin bedeli, 1250 Euro'dan başlıyor.


Yolculuk sırasında sizi çılgın bir uçuş aktivitesi bekliyor. Ders alarak iFLY deneyimi yaşıyorsunuz.

TÜRKLERİN TERCİHİ KARAYİPLER AVRUPA VE UZAKDOĞU
Cruise tatili, son dönemde Türkleri de cezbetmeye başladı. Royal Caribbean Türkiye İletişim Direktörü Cihangir Canıyılmaz, son yıllarda cruise tatiline çıkan Türklerin sayısının yüzde 400 arttığını açıkladı. Canıyılmaz, şunları söyledi: "Bavul açıp kapamadan en az üç ülkeyi görebildiğiniz, 7 yıldızlı bir konfor sunan cruise tatili, sanıldığı kadar pahalı değil. Yıl boyu farklı rotalarda tatil yapmak mümkün. Gemide vergi olmadığı için ünlü markalardan ucuza alışveriş yapmak mümkün. Türkler'in en çok tarcih ettiği üç rota ise; Karayipler, Avrupa ve Uzakdoğu..."


Gemideki barlardan birinde iki robot çalışıyor. Siz siparişinizi veriyorsunuz, robot hemen içeceğinizi hazırlıyor.

HAFTADA 3.300 KİLO TAVUK ETİ 61 BİN YUMURTA TÜKETİLİYOR
Dev gemide bir haftada tüketilen gıdaların miktarları şöyle:
Et: 5.100 kilo
Su: 1 milyon litre
Tavuk eti: 3.300 kilo
Deniz ürünleri: 5.687 kilo
Somon: 850 kilo
Yumurta: 61.661 adet
Patates: 6.803 kilo
Dondurma: 238 kilo
Portakal: 1.700 kilo
Yumurta: 61.000 adetRÜYA ROTA

SİNGAPUR: Yolculuğumuz Singapur'da başladı. Dünyanın en büyük limanlarından birine sahip olan Singapur'da tropikal bir iklim var. Yarısından fazlası ormanlarla kaplı olan bu ülkeşehir, adeta lüksün başkenti. Yolculuk öncesi dünyanın en ünlü markalarından alışveriş yapabilir, tertemiz sokaklarda unutulmaz keşifler yapabilirsiniz.

PHUKET: Hint Okyanusu'ndaki Phuket, Tayland'ın en büyük adası. Büyüleyici manzaraları, tropikal günbatımı ve ılık mavi deniziyle Asya'nın en popüler tatil adresi olan Phuket'te, toplam 41 plaj var. Yerel lezzetleri ve el yapımı hediyelikleriyle de büyüleyici bir durak.

PENANG: Malezya'nın kuzeybatısındaki Penang, Asya'nın en yaşanılası yerlerinden biri. Penang; sadece tarihi ve zengin kültüreyle değil, sağlık turizmi ve doğal güzellikleriyle de ilk tercihler arasında.
BİZE ULAŞIN