Yabancı yatırımcılar Türk dizileri için yarıştı

Türk dizileri Cannes’daki MIPTV 2017’ye damgasını vurdu. Yabancı yatırımcıların Türk dizilerini satın almak için birbiriyle yarıştığı organizasyonun gözdesi atv’nin yapımları oldu.

Yabancı yatırımcılar Türk dizileri için yarıştı
Türkiye'nin önde gelen oyuncuları Cannes'a çıkarma yaptı. Her yıl Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPTV etkinliği, bu yıl da dünyanın dört bir yanından başarılı dizilerle oyuncuları yapımcılarla bir araya getirdi. 3-6 Nisan tarihleri arasında düzenlenen görsel, işitsel ve dijital içerik pazarına atv'nin dizi ve oyuncuları damgasını vurdu.

DÜNYAYA DUYURDU...

Çarşamba akşamları milyonları atv ekranına kilitleyen 'Bu Şehir Arkandan Gelecek' dizisinin başrol oyuncuları Leyla Lydia Tuğutlu ile Kerem Bürsin, organizasyonda büyük ilgi gördü. İkilinin fotoğrafları, aralarında Reuters'in de bulunduğu uluslararası yabancı ajanslar aracılığıyla tüm dünyaya servis edildi.
Perşembe akşamlarının vazgeçilmezi olan Fahriye Evcen'le Engin Akyürek'in yer aldığı 'Ölene Kadar' dizisi de yabancı yatırımcıların gözdesi olduDünyanın her yerinden 10 binin üzerinde katılımcının yer aldığı organizasyonda TRT'de ekrana gelen 'Payitaht Abdülhamid' dizisinin dünya prömiyeri de gerçekleştirildi. 'Fi'nin oyuncuları Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç ve Mehmet Günsür de Cannes'da yıldızlaştı.
BİZE ULAŞIN