Markette keşfedildi

Uzun süre sesini duyurabilmek için uğraşan Inna, 2008 yılından sonra pek çok ülkede konser verip bu ülkelerin müzik listelerine girmeyi başardı. Geçtiğimiz günlerde Youtube’da yayınlanan ‘Gimme Gimme’ şarkısı ile 18 milyon izleyiciye ulaştı

Markette keşfedildi
İlk bakışta güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken Inna, son yıllarda pop dünyasının tanınan isimlerinden biri haline geldi. Inna'nın Romanya'da başlayıp dünyaya yayılan başarı hikayesine daha yakından bakmaya hazır mısınız?

MÜZİK TUTKUSU AİLEDEN
Romanya'nın turizm bölgesi Neptun'de dünyaya gelen Inna, gözlerini müzikle açmış. Çünkü büyükannesi ve annesi o dönemde partilerde ve gece kulüplerinde şarkı söylüyormuş. Asia grubunda yer almak için seçmelere katılmış ancak grubun vokali Inna'nın grupta yer almasını istememiş. Uzun süre müzikte kendi sesini bulmaya çalışan Inna, farklı tarzlar denemiş. Asıl adı Elena Alexandra Apostoleanu olan şarkıcı, küçükken büyükannesi ve büyükbabası ona 'Inna' diye seslendiği için sahne adı olarak bu ismi seçmiş.

MÜZİKTE YÜKSELİŞİ
İlk kez 2008 yılında sahneye çıkan Inna; Bulgaristan, Rusya, Macaristan, İspanya, Türkiye ve Yunanistan da dahil olmak üzere pek çok ülkede konser verdi ve bu ülkelerin uluslararası müzik listelerine girmeyi başardı. Genç şarkıcı, Flo Rida, Pitbull, Jugan Mahan ve Bob Taylor gibi ünlü isimlerle ortak projelere imza attı.

YENİ SINGLE HEYECANI
Geçtiğimiz günlerde David Cienta ile birlikte sözlerini yazdığı 'Gimme Gimme' şarkısı Youtube'da yayımlandı. Kısa sürede 18 milyon izleyiciye ulaşan Inna; şarkıyla ilgili, "Enerjisi bol, neşeli, eğlenceli ve partiler için mükemmel bir şarkı yayımladığım için çok heyecanlıyım" diyor.

HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ
Yapımcı Marcel Botezen tarafından markette şarkı söylediği sırada keşfedilmiş.
Ülkesinde yayımlanan 'O Ses Çocuklar' ('The Voice Kids') programında jüri üyeliği yapıyor.
Üniversitede siyaset bilimi eğitimi almış.
Yakın zamanda Brezilya ve Arjantin'de turneye çıkmaya hazırlanıyor.

KİMLİK KARTI TAM ADI:
Elena Alexandra Apostoleanu

DOĞUM YERİ VE TARİHİ:
Neptun, Romanya, 16 Ekim 1986.
BİZE ULAŞIN