‘Gülmekten oynayamayacağım diye çok korktum’

Çekimleri sona eren ‘İlk Öpücük’ filminde Özge Gürel’le başrolleri paylaşan Murat Yıldırım: İlk kez bir komedi filminde rol alıyorum. Çekimlerde hepimizin gülmekten oynayamadığımız sahneler oldu. Hatta bu durum ara ara beni korkutuyordu

‘Gülmekten oynayamayacağım diye çok korktum’
Murat Yıldırım ve Özge Gürel'in başrolünü paylaştığı romantik komedi 'İlk Öpücük' filminin çekimleri tamamlandı. Çekimlerin bitmesi şerefine önceki akşam Mila by Roka Pera adlı mekanda yemek düzenlendi. Geceye Murat Yıldırım ve eşi İmane Elbani, Özge Gürel ve erkek arkadaşı Serkan Çayoğlu ile filmin oyuncuları Sadi Celil Cengiz, Hayrettin Karaoğuz, yönetmen Murat Onbul katıldı.

ÇAPKIN VETERİNER
'İlk Öpücük'ün başrol oyuncusu Murat Yıldırım, ilk kez komedi filminde rol aldığını belirterek şöyle konuştu: "Komedi oynamak gerçekten çok zevkliymiş. Çünkü sürekli eğlenceli bir set ortamı oluyor. Dramda ister istemez o psikolojiden çıkmak güç olabiliyor. Çekimlerde hepimizin gülmekten oynayamadığımız sahneler oldu. Hatta bu beni ara ara korkutuyordu." Yıldırım, filmde canlandırdığı 'Hakan' karakterini şöyle anlattı: "Çapkın, biraz vurdumduymaz bir veteriner. Sonra tabii duvara çarpıyor. Eğlenceli bir karakter oldu." İlk kez bir sinema filminde rol alan Özge Gürel ise şunları söyledi: "Romantik komedi aşina olduğum bir alandı. Çok eğlenerek oynuyordum. Murat'la da çekimler çok iyi geçti. Hislerimizi filme geçirebildiğimizi düşünüyorum." Filmin oyuncularından Hayrettin Karaoğuz ise rol arkadaşı Murat Yıldırım'ı kastederek "Ben bu adama gülmekten oynayamadım. Sahneler ve kamera arkası da çok güzeldi. Projenin içinde bulunmaktan çok mutluyum" dedi.

'İMANE KADAR CESUR OLAMAZDIM'
İMANE Elbani'yle evliliğe alıştıklarını söyleyen Murat Yıldırım, eşinin Türkçe dersleri aldığını belirterek "Ben de ona yardımcı oluyorum tabii. Ben Türkçe konuşuyorum, o bana Arapça cevap veriyor" dedi. Yıldırım, eşinin yılanlarla aynı kafeste yer aldığı 'Hazine Adası' yarışması için ise esprili konuştu: "Ben de seyrettiğimde şaşırmıştım. İmane, oradaki erkeklerden daha cesur. Valla ben o yılanlarla yapamazdım ama ona 'Ben de yapabilirdim' dedim. Siz söylemeyin."
BİZE ULAŞIN