Wilma Elles ile eşinden Bosna’ya hüzünlü ziyaret

Wilma Elles-Kerem Göğüş çifti, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Boşnak Üyesi Bakir İzetbegoviç ile buluştu. Srebrenitsa katliamı kurbanlarının öykülerini dinleyen çift, duygusal anlar yaşadı

Wilma Elles ile eşinden Bosna’ya hüzünlü ziyaret
Oyuncu Wilma Elles, geçtiğimiz günlerde eşi Kerem Göğüş ile Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Boşnak Üyesi Bakir İzetbegoviç'i ziyaret etti. İzetbegoviç'in makamındaki görüşmede, 1995'te gerçekleşen Srebrenitsa katliamı da konuşuldu. İzetbegoviç katliamdan bahsederken, Elles ile Göğüş duygusal anlar yaşadı. Görüşme sonunda İzetbegoviç, çifte babası Alija İzetbegoviç'in hayatını anlatan bir CD hediye etti.

'ACIYI HİSSETTİK'
Daha sonra başkent Saraybosna'ya geçen Elles ve Göğüş, Alija İzetbegoviç'in mezarını ziyaret edip dua etti. Ardından üç saatlik kara yolculuğuyla Srebrenitsa kentine giden ünlü çift, soykırımda yakınlarını kaybedenlerle görüştü. Katliam kurbanlarının hikayelerini dinleyen ikili, Srebrenitsa Soykırım Anıtı Potocari Memorial Center'ı da ziyaret etti. Bosna Hersek'te hüzünlü bir gün geçiren Elles, şöyle konuştu: "Bosnalılar'dan çok şey öğrendim ve dinlediklerimi kalbimin en derinlerinde hissettim. Burada yaşayanlar, hayatta neyin önemli olduğunu çok iyi biliyor. Bu derin acıyı anlatmaya cümleler ve hiçbir gözyaşı yetmez. Bosna'daki insanlar gerçekten çok güçlü." Kerem Göğüş ise yaptıkları ziyaretleri şöyle anlattı: "22 yıl önce Bosna Hersek'te tarifsiz acılar yaşandı. Burada yitirilen insanların, çocukların kabirlerini ziyaret ettik ve acıyı derinden hissettik."
BİZE ULAŞIN