Gardırobunuzu internetten alışveriş yaparak donatın

Havalar iyice ısındı, baharlık kıyafetleri giyme sezonu açıldı. Gardırobunuzdaki eksik parçaları internetten satın almak; hem vakitten kazanmak, hem de farklı seçenekleri bulabilmek açısından çok avantajlı olabilir

Gardırobunuzu internetten alışveriş yaparak donatın
Son dönemde online giyim alışverişine ilginin hızla artmasının en büyük nedenlerinden biri de, markaların koleksiyonlarını ayağımıza getirirken, zamandan tasarruf etmemizi de sağlaması. Elbise, ayakkabı, çanta ve aksesuvarlarda binlerce seçeneğe dakikalar içinde göz atmamıza imkan veren online alışveriş, yoğun bir tempoda çalışan modern insanın en büyük kurtarıcısı. Üstelik çılgın kalabalığın arasında kaybolmadan alışveriş yapmak, indirimli ürünleri karşılaştırabilmek ve aradığımız bedeni/numarayı zahmetsizce bulabilmenin keyfini de yaşıyoruz. Ülkemizde online alışverişte en çok tercih edilen alanların başında giyim ürünleri geliyor. Bilgisayar, tablet veya cep telefonu ekranında gördüğümüz bir elbise veya bluzun üzerimizde nasıl duracağını bir türlü kestirememek, online kıyafet alışverişine mesafeli yaklaşmamıza neden oluyordu. Ancak internetten kıyafet almanın püf noktalarını keşfettikten sonra, siz de bu işin aslında çok kolay olduğunu göreceksiniz. Peki nelere dikkat etmek gerekiyor?

İADE POLİTİKASINA DİKKAT EDİN
Güvenliğinizi sağlamak için bilinen ve sıkça tercih edilen alışveriş sitelerini kullanmalısınız. Bu büyük ölçekli siteler, sadece kredi kartı alışveriş güvenliğini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda müşteri hizmetleri açısından da oldukça memnun edicidir. Bir probleminiz olduğunda hızlıca sizinle iletişim kurarlar ve çözmek için ellerinden geleni yaparlar.
Alışverişe başlamadan önce sitenin iade politikasına mutlaka göz atın. Genellikle iç çamaşırı, mayo gibi ürünlerde iade kabul edilmez. Bu tür alışverişler yaparken çok daha dikkatli olmanız gerekir.
Beğendiğiniz ürünle ilgili açıklamaları dikkatli okuyun. Sonra 'fotoğrafta keten gibi duruyordu ama öyle çıkmadı' diye iade formu doldurmanız işten bile değil. Açıklama kısmında ürünün malzemesi, ölçüleri genellikle belirtilir.
Çok beğendiğiniz bir elbisenin sizin bedeninize uygun olanı kalmadıysa eğer, 'Nasılsa zayıflayacağım' deyip küçük bedenini almayın. Hiç giymeyeceğiniz bir elbiseye boş yere para vermiş olursunuz.
Fotoğraflarda yer alan mankenler, standardın üzerinde bir boya sahiptir. Bu nedenle elbiselerin boyları, sizin üzerinizde mankenlerde göründüğü gibi durmayacaktır. Fotoğraflarda mini gibi görünen elbiseler sizin dizinize gelebilir. Fotoğraflar ilk bakışta sizi yanıltmasın.
Birçok alışveriş sitesi güvenli alışveriş altyapısı sunsa da siz kendi tedbirinizi de almayı ihmal etmeyin ve internet alışverişlerinizde sanal kart kullanın. Bu şekilde kartınıza sadece alışveriş miktarınız kadar bir limit belirleyerek kartınızdan, aldığınız ürünün fiyatından daha fazla para çekilmesinin önüne geçmiş olursunuz.

BEDEN ÖLÇÜNÜZÜ İYİ BİLİN
Beğenerek sipariş ettiğiniz kıyafetin üzerinize uymaması gibi bir durumla karşılaşmamak için beden ölçünüzü bilmelisiniz. Bunun için ihtiyacınız olan ilk şey mezura. Göğüs ölçünüzü almak için mezurayı sırtınızdan geçirip gö��üs ucu hizasından ölçünüzü alın ve mezurayı paralel tuttuğunuzdan emin olun. Sırada basen var... Basenin en geniş olduğu yerden mezurayı sarın ve ölçüyü not edin. Satın alacağınız kıyafetin altında bulunan ürün bilgisi kısmında, modelin beden ölçülerini görmeniz mümkün. Her beden arasında ortalama 4 santim fark olduğunu düşünerek, modelin göğüs ve basen ölçüsüne her beden için 4 santim ekleyip çıkararak size uygun bedeni seçebilirsiniz. Pantolon, etek alırken ise basen ve bel ölçüsü alın. Bel ölçüsü için mezurayı belinize sararak göbek deliği hizasından ölçü alabilirsiniz. Ancak mezurayı çok sıkmayın ve gevşek de bırakmayın.
BİZE ULAŞIN