Sarıgerme’de üç günlük katamaran deneyimi

Sarıgerme’de üç günlük katamaran deneyimi
Bodrum, Çeşme, Belek gibi yazlık yerleri hepimiz biliyoruz ama Sarıgerme'yi açıkçası ben de bilmiyordum. Dalaman Havaalanı'na indikten sonra 15 dakikada ulaşabileceğiniz, sığ ve dalgalı denizine karşın muazzam plajıyla insanı etkileyen bir sahil beldesi. Sarıgerme'nin; Amerika'nın en iyi plajlarından Güney Carolina'daki Myrtle, New Jersey'deki Cape May, Florida'daki Panama City plajlarıyla yarışır bir sahile sahip olacağı aklıma gelmezdi. Deniz sezonunu açmak için denizinde ve kumsalında en ufak taş ve çakıl bulunmayan kilometrelerce uzunluktaki sahil şeridine sahip Sarıgerme'den daha iyi bir yer bulamazsınız.

ÖZGÜRLÜĞÜN ADI KATAMARAN
Setur'un davetlisi olarak; oyuncu Enis Arıkan, Başak Daşman, Batuhan Begimgil, Pelin Akil, Anıl Altan ile birlikte Robinson Club Sarıgerme Park'ta konakladık. Tesis, su sporlarında iddialı seçenekler sunuyor. Özellikle Türkiye'nin en büyük katamaran okulunun yanı sıra her yaş grubu için rüzgar sörfü aktivitesi bulunuyor. Ayrıca sessiz sakin tatil arayan misafirleri için motorlu su sporlarına yer vermiyor. Katamaran denince akla gelen ilk yerler; Maldivler, Bahama Adaları ve Sri Lanka gibi tropik bölgeler olsa da, bu spora gönül verenler tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sayıca çoğalıyor. Bir yelken, iki gövde; sudan biraz yüksekte... Adı katamaran; denizlerin, göllerin en hızlılarından. Henüz tanışmadınız mı? Deniz otobüsleri ve class 1 offshore tekneleri de bu sınıfa giriyor ama zevkli ve halk tarafından kullanabilir olanı; yelkenli iki kişilik versiyonu. Seyir halindeyken motor sesinin olmaması ve denizin durgunluğu ile özgürlüğün denizdeki adı diyebilirim katamaran için. Üç günlük katamaran maceramızda, bize eğitmen olarak yelkenci Mehmet Arslan eşlik etti. Bu arada katamaranlara kullanıcısı hariç iki yolcu binebiliyor; bizim diğer yolcumuz da ünlü seyahat fotoğrafçısı Mehmet Sert'ti. Katamaranda sağlam rüzgar sayesinde çok zevkli dakikalar yaşadık. Zira çift gövdeden biri su seviyesinden yükselip diğeri ise iyice suya batınca; denizden sıçrayan damlacıklar yüzünüze sprey efekti yapıyor. Bu şahane bir his... Tüm bu macera bittikten sonra yorgunluğumuzu atmak için oyuncu dostlarımla birlikte gün batımını seyre dalıp manzaranın keyfini çıkardık.ÖDÜLLÜ SPORCULARLA ANTRENMAN İMKANI
Robinson Club Sarıgerme Park Genel Müdürü Stefan Forster otelin spor imkanlarıyla ilgili şunları söylüyor: "Misafirlerimiz iki günlük eğitim programları sonucunda dünyada geçerli lisans sahibi olabiliyor. Dünyanın farklı ülkelerinden ödüllü sporcuları da eğitmen olarak ağırlıyor ve misafirlerimize bu sporcularla antrenman yapma olanağı sağlıyoruz."

BİZE ULAŞIN