İftar için leziz alternatifler

İstanbul’daki pek çok mekan, iftar ve sahur için birbirinden iddialı mönüler hazırladı. Türk mutfağının en özel lezzetleriyle geleneksel tatlarda bir Ramazan ayı geçirmek istiyorsanız, mekan önerilerimize bir göz atın

İftar için leziz alternatifler
YARDIM İMKANI SUNUYOR
İstanbul Marriott Hotel Şişli, 11 ayın sultanı Ramazan'ı geleneksel iftar sofralarıyla ve Ramazan'a özel birbirinden lezzetli tatlarla karşılıyor. Paylaşım ve yardımlaşmanın ön planda olduğu Ramazan ayı boyunca İstanbul Marriott Hotel Şişli'de yapılan her bir iftar gelirinden 2 TL, görme engelliler için hizmet veren Rehber Köpekler Derneği'ne bağışlanıyor. Böylelikle derneğin Türkiye'deki görme engellilere temin ettiği rehber köpeklerin eğitimi için ayrılan maddi bağış fonuna katkı sağlanıyor.

SAHURDA DA HİZMET VERİYOR
2008'den bu yana zengin iftar mönüleriyle misafirlerine keyifli anlar yaşatan Ramazan Bingöl Et Lokantası, bu sene yenilik yaparak Ümraniye ve Esenler şubelerinde sahur hizmetine başladı. İki şubesinde, serpme ve açık büfe olarak iki farklı sahur mönüsü sunan restoranın Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Bingöl; "Şubelerimizdeki bahçeler sıcaklarda keyifli bir alan oluştururken, hayvanat bahçeleri de çocukları mutlu ediyor. Zengin sahur mönümüz ve sınırsız içeceklerimiz, misafirlerimize lezzetli bir sahur yaşatıyor" diyor.

PANOROMİK BOĞAZ MANZARASI
CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul'un en üst katında yer alan, panoramik Boğaz ve İstanbul manzarasına sahip olan Izaka Restaurants, misafirleri için birbirinden lezzeti iftar mönüsü seçenekleri hazırladı. Otelin deneyimli Executive Chef'i Eyüp Çevik tarafından hazırlanan ve Ramazan ayı boyunca servis edilecek olan iftar mönüleri hem göze, hem de damaklara hitap ediyor.

GELENEKSEL TATTA SEÇENEKLER
Geleneksel tatta bir Ramazan Küçük Çamlıca'da konuklarını doğa ile buluşturan Bambi Garden O Ağacın Altı; geleneksel Ramazan etkinlikleri, hiçbir şeyin eksik olmadığı iftar ve sahur seçenekleri ile İstanbulluların vazgeçemediği adreslerden biri. Konuklarını açık ve kapalı yedi ayrı mekanda ağırlayan Bambi Garden'da iftara Osmanlı şerbetçisi, mehteran gösterisi, canlı fasıl, Karagöz-Hacıvat ile semazen gösterileri eşlik ediyor.

AÇIK BÜFE KEYFİ
Zengin mönüsü, geleneksel tatları ve canlı fasıl ile Ramazan'ın keyfi, Swissotel The Bosphorus İstanbul'da yer alan Cafe Swiss'te çıkacak.Açık büfe olarak hazırlanan Ramazan mönüsü; hurma, pestil, zeytin gibi klasikler ile başlayıp Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri ve Türk tatlıları ile devam ediyor. İftara her cuma, cumartesi ve pazar günleri fasıl ekibi de eşlik ediyor.

EN BEREKETLİ SOFRALAR
Divan otelleri ve restoranları, Ramazan ayına özel hazırladığı lezzetli sofralarla misafirlerini karşılıyor. Divan şeflerinin ellerinden çıkan geleneksel ve modern tatlar; Divan ayrıcalığı ve şıklığıyla hem gözlere, hem de damaklara hitap ediyor.

RAMAZAN'A ÖZEL NE ARARSANIZ VAR
Fahham Kuruçeşme, Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur mönüsüyle misafirlerini bekliyor. Fahham'da özel Ramazan pidesi, zahter, ezme, söğürtme ve kahvaltılık çeşitlerinin yer aldığı klasik Ramazan iftariyelerinin yanı sıra şef İsmail Güler'in özel spesiyalleri de sunuluyor. Tatlılarda da yine bir Ramazan klasiği olan güllaç, sütlaç ve baklava bulunuyor.

LEZİZ VE DOYURUCU YEMEKLER
60 yıldır çikolata ve pasta ustalığıyla sektörün öncü markalarından olan Pelit, restoran alanındaki uzmanlığı ve Ramazan ayına özel hazırladığı mönüsü ile bu yıl da lezzetli iftarın adreslerinden biri olmayı başardı. Pelit'in usta ekibi tarafından hazırlanan ve hem göze, hem damağa hitap eden mönüler, şubelere göre farklılık gösterebiliyor.
BİZE ULAŞIN