Bodrum’da 5 bin liraya loca

İstanbul’un en popüler mekanlarından Hazine, yaz ayları için Yalıkavak’a taşınıyor. Hazine’de bir loca var ki; şimdiden taliplisi çok, üstelik fiyatı 5 bin lira

Bodrum’da 5 bin liraya loca
Bodrum, bu sezon uzun zamandır olmadığı kadar yaza hazır. Çünkü Ramazan ayı bu sene sezon ortasına değil başına geldi ve Kurban Bayramı da sezonu uzatacak. Yıllardır Bodrum ve Çeşme arasındaki rekabet konuşulurken, bu sene Türkbükü ve Yalıkavak rekabeti daha çok konuşulacağa benziyor. Sizin için Bodrum'u karış karış gezerek yeni sezonun en çok konuşulacak mekanlarını ve fiyatlarını araştırdım. Bodrum denince akla ilk olarak Türkbükü geliyor. Sosyetenin en sevdiği yerlerden olan Türkbükü'nde bu sene gece kulübü olarak lokomotif Türkbükü Sess olacak gibi görünüyor. Fakat bu sene rakipsiz değiller. Geçtiğimiz sene Yalıkavak'ta olan Çilek Beach, Türkbükü'ne transfer olarak iddialı bir mekan açtı. Sahne İstanbul ise canlı müziğe devam ediyor. Demet Akalın, Murat Boz, Serdar Ortaç, Hakan Altun ve Serkan Kaya gibi isimler burada dönüşümlü olarak sahneye çıkacak. Bu mekanların dışında Daze, Galen, 5 Oda, Miam, Hardal gibi mekanlar da şanslarını deneyecek, happy hourlar ise son birkaç senenin aksine iddialı olacak gibi görünüyor. Türkbükü'nde gece kulüpleri dışında otellerin arasında da ciddi rekabet var. Bella Sombra, Maça Kızı, Mandarin, No 81 gibi oteller yine en çok tercih edilecekler arasında olacak. Bella Sombra geçen sene yaptığı cumartesi happy hourlarına bu sene cumayı da ekliyor. İstanbul'da kış aylarında Any'de sahneye çıkan Müjde'yi yaz için transfer eden Bella Sombra, sosyetenin favori yeri olacak. Maça Kızı'nın akşamüstü partileri ise her sene olduğu gibi devam ediyor.

Sezonun sürprizleri
Türkbükü'nün en büyük rakibi Yalıkavak'ta hareket bir hayli fazla. İstanbul'un en popüler mekanlarından Hazine, yaz için Yalıkavak'a taşınıyor. Hazine'de bir loca var ki; şimdiden taliplisi çok, üstelik fiyatı 5 bin lira. Bunların dışında bu yazın sürpriz mekanı olması beklenen Bi Alt Kat açılıyor. Mehmet Davran'ın işleteceği mekanda Türkçe şarkılar çalacak. Kapılarını 01.00'de açacak mekan 05.00'e kadar açık olacak ve Bodrum gecelerinin after kulübü sıkıntısını çözecek gibi duruyor. Marinanın içinde bulunan Fenix, geçtiğimiz seneki popülaritesini sürdürebilir. Sosyetik isimlerin masa bulmakta zorlandığı Fenix'e rezervasyon yapmak sorun olacak. Marinada açılacak olan Palmarina 29 içinse kafalarda soru işaretleri var. Yıllardır el değiştiren bir mekanın yerine gelecek olan Palmarina 29 için işler zor görünüyor.

Bodrum'da eğlence hız kesmiyor
Yalıkavak'taki beachlerde ise Moon Beach, X Beach, Xuma, Zoya gibi mekanlar popüler olacak. Bu mekanlarda da fiyatlar Türkbükü ile hemen hemen aynı olacak. Moon Otel, beach'inin yanı sıra oteldeki oda sayısını 40'a çıkararak bölgede iddialı bir konuma geldi. Bir İstanbul mekanı olan Eva Klein, Türkbükü ve Yalıkavak dışında Bardakçı Koyu'na yerleşiyor. İstanbul'da büyük başarı yakalayan Klein'ın işletmecisi İsmail Polat, Bodrum'a farklı bir hava katacaklarını iddia ediyor. Sessiz ama derinden gelen Gündoğan'daki Sail Loft da sezonun sürprizlerinden. Merkezde Yacth Club, Mandalin, New Old, Bitez'deki Sarnıç Beach popüler tercihler olacak. Yacth Club'te Ferhat Göçer, Fatih Erkoç ve Duygu Soylu gibi isimler sahneye çıkarken; siz de Bodrum'un en iyi manzaralarından birinde keyifli akşamlar geçirebilirsiniz. Her hafta sonu canlı müzik dinlemek isteyenler ise Thor Alkoclar Otel'de güçlü ses Cenk Eren'i dinleyebilirler.
BİZE ULAŞIN