Sahnede yıldız evde baba

Gökhan Özen, Ferman Akgül ve Doğuş Çabakçor. Müziğin farklı türlerinde adlarını duyursalar da işlerinde başarılı olmanın yanında bir ortak özellikleri daha var: İyi birer baba olmaları. İşlerine nasıl tutkuyla bağlılarsa çocuklarına da aynı şekilde. Çocuklarıyla şimdinin tadını çıkarıp gelecek için de hayal kuruyorlar

Sahnede yıldız evde baba
"Bana şirin sürprizler hazırlıyor"
DJ prodüktör Doğuş Çabakçor'un iki oğlu var. Aslan üç buçuk, Kaplan dokuz aylık. Ünlü isim, ilk baba olduğunda hissettiklerini şöyle anlatmıştı: "İlk Aslan doğdu, ne oluyor dedik. Allah Allah değişik bir duyguymuş. Daha 27 yaşımdaydım. Çevremde bırak baba olan, ilişkisi olan bile yoktu." Çabakçor, babalığın nasıl bir duygu olduğunu ise şöyle anlatıyor: "Baba olmak en başta pek anlaşılabilen bir duygu değil. Karşılıklı iletişim başladıkça anlaşılan, anlaşıldıkça tutkuya ve aşka dönüşen bir duygu bence." Çabakçor, çocuklarından ne öğrendiğini sorduğumuzda ise şu yanıtı veriyor: "Aslan ve Kaplan bana hayatta kendimden ve işimden daha önemli şeyler de olduğunu, önceliğin her zaman onlara ait olması gerektiğini öğretti." DJ, prodüktörü Babalar Günü heyecanı sarmış durumda: "İki numaram Kaplan'ın ilk Babalar Günü olacak bu, o yüzden hakkını yemeyelim onun. Aslan ilk Babalar Günü'nden beri şirin sürprizler hazırlıyor, çok eğleniyoruz."

"Hayalim çocuğuma Anadolu'yu göstermek"
En son solo albüm çalışmasıyla gündemde olan Ferman Akgül'ün bir oğlu var. Aaron iki yaşında. Geçen günlerde doğum gününü kutladı. Akgül, ikinci çocuğu için de şu sıralar gün sayıyor. Eşi Bettina Akgül, evlerine konuk olup yaptığımız söyleşide ünlü müzisyenin iyi bir aile babası olduğunu söylemişti. Hatta söyleşiden sonra Ferman Akgül, Aaron'u bebek arabasına yerleştirip gezintiye çıkarmıştı. Ünlü müzisyen çocuklarıyla ilgili en büyük hayalini ise şöyle anlatmıştı: "Medeniyetlere, kültürlere yeni yeni saygı göstermeye başlıyoruz. Umarım bunu da içten yapıyoruzdur. Öte yandan Anadolu'yu gezdikçe gördükçe kendi adıma çok geç kalmışım gibi hissediyorum. Çocuğumla ilgili en büyük hayalim Avrupa ve ABD'den önce ona Anadolu'yu göstermek. Doğru okuyabilirsek, doğru anlatabilirsek burada her şey var.""Bir erkek için en değerli şey kızının olması"
Şarkıcı Gökhan Özen'in iki kızı var. Ada Deren beş, Derin Su ise iki yaşında. Özen,"Bir erkek için en değerli şey kızının olması" demişti kendisiyle yaptığımız söyleşide. İki kızının da doğumu sırasında doğumhanede olan müzisyen, geçen aylarda Değişir Dünya adlı şarkısına çektiği klipte de kızları ile birlikte kamera karşısına geçip hayranlarına sürpriz yaptı. Aynı zamanda kızlarına da unutulmaz bir anı armağan etti. Özen, müziğe aşık bir sanatçı olmasına rağmen bu tutkusu kızlarıyla ilişkisini etkilemiyor. Hatta son albümü Maske'nin kayıtlarını gerçekleştirdiği Los Angeles'ta da Ada'yı yanından ayırmamış, stüdyoya omzunda kızıyla gittiğini anlatmıştı. Özen, geçen Babalar Günü'nde de Instagram sayfasında Ada Deren ve Derin Su'yla fotoğrafını paylaşmıştı. Özen, ileride kızları tarafından nasıl anlatılmak istendiğini sorduğumuzda da şu yanıtı vermişti: "Neşeli, şefkatli, anlayışlı ve sevgi dolu, verdikleri her kararda onların yanında olan, onlar adına karar vermekten ziyade onlara karar vermeyi öğreten bir baba olarak..."
BİZE ULAŞIN