Dünyaca ünlü isimlerle kapı komşusu olacağız

Dünyanın dört bir yanından turist çeken Bodrum’daki yeni ve iddialı projelere Barcelonalı futbolcu ve yöneticiler de büyük ilgi gösteriyor. Bazıları Bodrum’dan ev almayı düşünüyor

Dünyaca ünlü isimlerle kapı komşusu olacağız
Türkiye'de tatil deyince akla gelen ilk yer olan, hatta 'Türk turizminin başkenti' olarak bilinen Bodrum, son yıllarda dünya jet-setinin ve Hollywood yıldızlarının da gözdesi olmuş durumda. Birbiri ardına açılan beş yıldızlı ve butik otellerinin yanı sıra dünyadaki benzerleriyle yarışan restoranları sayesinde Bodrum, her geçen gün daha fazla ünlü ismi ağırlamaya başladı. Örneğin Nicole Kidman, Adriana Lima, Irina Shayk, Christiano Ronaldo, Kate Moss; geçtiğimiz bir-iki yıl içinde Bodrum'da tatil yapan dünyaca ünlü isimlerden sadece birkaçı. Dünyanın en ünlü top modellerinden biri olan Karolina Kurkova ise Bodrum hayranlığını bir adım ileriye taşıyarak, son yılların bu en gözde tatil yöresinden bir ev satın aldı. Ünlü model ve ailesi, artık yaz aylarının önemli bir kısmını Bodrum'daki evlerinde geçiriyor. Bodrum'a artan ilgi, yatırımcıların beldede üst üste iddialı projelere imza atmasını da sağladı. Bu da, daha fazla ünlü ismi Bodrum'a çekecek gibi görünüyor. Bu projelerden biri de Nef Yalıkavak. Doğanın içinde organik bir yaşam sunan, masmavi bir denizin yanı başında konumlanan ve Nef'in İstanbul dışındaki ilk yazlık projesi olan Nef Yalıkavak; insanları artık Bodrum'a tatile değil, kendi evlerine gitmeye davet ediyor. Proje; 460 metre uzunluğunda bir sahile sahip, üç tarafı denizlerle çevrili 116 dönümlük saklı bir burunda yer alıyor.


Bodrum'un en güzel koylarından birinde yer alan Nef Yalıkavak projesi, Türklerin olduğu kadar yabancı isimlerin de ilgisini çekiyor.

NEF YALIKAVAK ÇOK GÖZDE
Nef Yalıkavak'a yabancılar da büyük ilgi gösteriyor. Hatta geçtiğimiz aylarda Barcelona futbol takımı sponsoru olan Nef'in yetkilerinin, önümüzdeki hafta Barcelona'ya giderek, Nef Yalıkavak projesiyle ilgilenen Barcelonalı futbolculara ve üst düzey yöneticilere özel bir sunum yapacağı söyleniyor. Barcelonalı futbolcu ve yöneticilerin; Cennetkoyu'nun hemen yanında, Nef'in henüz satışa sunmadığı Gölköy projesiyle de ilgilendiği biliniyor. Bu da demek oluyor ki; artık Bodrum'da sadece dünyaca ünlü oyuncuları, modelleri değil, yeşil sahada top koşturan milyon dolar değerindeki futbolcuları da sık sık görmeye başlayacağız. Hatta kimbilir, belki de bazılarıyla kapı komşusu olacağız!

BANYAN TREE GELİYOR
Nef Yalıkavak'ın sürprizlerinden biri de uzun süredir Türkiye'ye yatırım yapması beklenen dünyanın önde gelen seçkin resort'larından Banyan Tree. Avrupa'daki ilk otelini Nef Yalıkavak'ta açacak olan Banyan Tree'nin, Bodrum'a olan ilgiyi daha da artırması bekleniyor. / A.Tansu CEYLAN
BİZE ULAŞIN