Dizinin başarısı gerçekçi senaryosunda saklı

Geçtiğimiz hafta yayınlanan ilk bölümüyle izleyiciden tam not alan atv dizisi ‘Kanatsız Kuşlar’ın genç oyuncularıyla bir araya geldik. Dizide hayata tutunabilmeyi amaçlayan karakterleri canlandıran genç isimler; “Dizinin senaryosu çok derin ve gerçekçi; bizden olayları anlatıyor. O yüzden sevildi. Şahane bir ekip olduk” dedi

Dizinin başarısı gerçekçi senaryosunda saklı
AREL GÜRTEKİN (EMEL)

'Benim hırsım maddiyat odaklı değil'

Dizide yıllardır konakta çalışan 'Azime Hanım'ın kızı 'Emel'i canlandırıyorum. Kendisini büyüdüğü evin kızı gibi görüyor. Aynı zamanda yaşadıkları evin sahiplerinin şirketinde asistanlık yapıyor. Zengin bir eş hayalini kuruyor. Bu nedenle de evin genç ve bekar erkeği 'Onur'un peşinde. Ona beslediği aşkı farklı yöntemlerle göstermeye çalışıyor fakat 'Onur'dan pek geri dönüş alamıyor.

'SET BENİM İÇİN OKUL'
'Emel, eğitimini tamamlamış ve aynı zamanda ayakları üzerinde duran biri olmasına rağmen zengin bir eş istiyor. Daha lise çağlarında evlilik hayaliyle yaşayan kızlardan değil aslında. Artık tamamen o zengin ve ihtişamlı hayatın bir parçası olmak istiyor.
Şu an 23 yaşındayım, çok küçük yaşlardan beri çalışıyorum. Daha önce sunuculuk yapıyordum, fakat sonra eğitim alarak oyunculuğa geçiş yaptım. Erken yaşlardan itibaren çalıştığım için ben de hırslı bir yapıya sahibim ama benim hırsım 'Emel'inki gibi maddiyat odaklı değil. 'Emel' gibi olsaydım kendime çok kızardım. Hayatımı başkasının yönlendirmesine izin vermezdim; bu konuda onunla çok uyuşmuyoruz. Onun yerinde olsaydım annemin sözünden çıkmazdım.
'Yalan Dünya' dizisinden beri usta oyuncularla oynuyorum. Set, benim için ayrı bir okul, onların yanında olmak paha biçilemez bir şans. Bana kattıkları mutluluğu ve hazzı tarif edemem.
Dizimizin başarısı kesinlikle tesadüf değil çünkü verilen emek çok büyük. Bu başarıyı tüm ekibin disiplinli şekilde çalışmasına ve güleryüzlü olmasına bağlıyorum. Oyuncu tüm arkadaşlarım da büyük yetenekler. Biz bir ekibiz, birbirimizi çok sevdik, işimizi de çok severek yapıyoruz.
Sette anlaşamadığım hiçbir kişi yok. Hepsi benim için ayrı ayrı değerli fakat annemi canlandıran Servet Pandur benim için çok özel.

YUSUF BAYMAZ (SUAT)

'Suat' kadar cesur biri değilim'
İlk günden beri muhteşem bir enerji var set içinde; şahane bir ekip. Usta oyuncularla çalışmak da ayrı tecrübe sağlıyor. Yönetmenimiz Kemal Uzun, yaş farkını kaldırıyor ortadan; bizimle arkadaş, abi gibi.
'Suat' tam bir fikir adamı. Meslek lisesinde okuyor. Zengin olmak için çetrefilli işlere burnunu sokuyor. Dramın içinde parlayıp kendisini gösterebilecek ve aynı zamanda izleyene tebessüm ettirebilecek bir karakter. Daha önce psikopat karakterlere de büründüm ama 'Suat' gibisini hiç oynamadım. Benim için farklı bir deneyim oldu. Oyunculuk farklı rollere can vermeyi gerektirir.
Oynadığım karaktere hiç benzemiyorum. O cesur, ben temkinliyimdir.
Rolüm için meslek lisesine gidip bakmama gerek yoktu çünkü etrafımızda 'Suat' gibi çok delikanlı var. Hepsi 'Hallederiz abi' kafasında fakat gerçeklerle yüzleşince geri vites yapabiliyorlar.
Seyircinin beğenisi bize güç, motivasyon ve heyecan veriyor. İlk bölümden bu desteği hissetmek çok keyifli.

GİZEM GÜNEŞ (CEMRE)

'Ben de halimden memnun olmayan biriyim'
Dizide hayatı boyunca maddi sıkıntılar yaşamış ve zorluklara göğüs germeye çalışan bir ailenin ferdiyim. Sivri yönleri olan dişli bir karakteri oynuyorum. 'Cemre' için paranın nereden geldiğinin önemi yok; gözü hep yükseklerde. Fakat dışarıdan bir tehlike sezdiği zaman ailesiyle sıkıca kenetlenmeyi de biliyor.
Ben de halinden memnun olmayan bir yapıya sahibim aslında fakat 'Cemre' kadar abartılı bir şekilde değil. 'Cemre' daha maddiyatçı. Bir de ben isyan eden biri değilim; 'Böyle olması gerekiyormuş' deyip kabullenirim.
Usta isimlerle oynamak benim için çok iyi bir fırsat. Tecrübelerini canlı canlı izleyebilmek de çok güzel. Onlardan öğreneceğim daha çok şey var.
Ben dizimizin sevileceğinden emindim çünkü senaryosu çok derin ve içten. Bizden olayları ve durumları ekrana yansıtıyor. Aynı zamanda ekibimizin kimyası çok iyi tuttu; bunun seyirciye yansımasını bekliyordum zaten.

EMİR ÖZDEN (EMRE)

'Emre' kolay para kazanmanın yollarını arıyor'
Dizide canlandırdığım 'Emre', 'Suat'ın en yakın arkadaşı. Başlarını hep birlikte derde sokuyorlar. Maddi durumu oldukça kötü bir ailenin tek erkek çocuğu. Oldukça saf ve duygusal biri. Hayatı boyunca 'Kolay para nasıl kazanılır?'ın cevabını aramış. Genelde kaş yapayım derken de göz çıkartıyor. 'Suat' başına çok fazla iş açsa da ondan da kopamıyor.
'Emre', 'Suat'a göre daha fevri ve daha kontrolsüz. 'Suat' bir duruma ne kadar hazır değilse, 'Emre' bir o kadar hazır ve korkusuz olabiliyor. 'Suat'ın aksine daha tezcanlı ve iş bitirici bir çocuk.
BİZE ULAŞIN