Kızlarımla birlikte beste yapmak isterim

Kızlarımla birlikte beste yapmak isterim

Yeni albüm çıkaran Kutsi: Kızlarıma ilk önce müziği öğrettim. Onlarla besteler yapıp stüdyoya girmek, dünyanın en harika şeyi olurdu

Dört yıl aradan sonra yeni albümü 'Mavi'yi çıkaran Kutsi, GÜNAYDIN'a konuştu. İki yıl önce yedi yıllık eşi Sinem Bayraktutar'dan boşanan Kutsi, röportajda yeni albümünü, 8 ve 2 yaşlarındaki kızlarıyla ilişkisini ve hayallerini anlattı...

Albümden biraz bahseder misiniz?
Dört senedir çalıştığımız bir albüm. Söz ve müzikleri bana ait sekiz tane parça var. Enerjisi yüksek, akustik bir albüm.

DURMADAN ÇALIŞSINLAR

Beste yapıp söz yazma süreci nasıl gelişiyor?
İkisi de spontane gelişiyor. Tabii ki müziğin matematiği var ama duygusu önemli. Hiçbir zaman 'Hadi ben müzik yapayım' dediğim olmadı. Patlayacak şarkı ilk dakikalarda kendini belli ediyor. Bu zamana kadar çıkan şarkılarıma bakacak olursak; kimisi birkaç dakikada çıktı, kimisi birkaç yılda. Beste yapmanın tarifi yok. Müzisyenin aklındaki o davulcu hiç susmaz. O ritmi hiçbir zaman kaçırmıyorsun.

Müzik piyasasına yeni dahil olanlarla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Yeni başlayan arkadaşların da her zaman yanında olmaya çalışıyoruz. Bu işin yenisi eskisi olmaz. Her çıkan albümde yeni şeyler ortaya koyuyoruz. Bence yeni başlayan arkadaşlar durmadan çalışsınlar.

İnsanlar sizden 'Evimizin çocuğu' diye bahsediyor...
Bu duygunun tarifi yok ama bunun için farklı bir çaba harcamadım. Ne kadar samimi olursan ekrana da öyle yansıyor. Ama samimiyetin içten gelmesi lazım.

Yoğun tempodan fırsat bulup kızlarınıza vakit ayırabiliyor musunuz?
Günde en az üç-dört defa kızlarımı arıyorum. Her fırsatta da yanlarına gidiyorum. Hatta şu an röportajdan sonra da direkt yanlarına gideceğim. Büyük kızım Ceylin'den çok iyi haberler alıyorum. Okulunda çok başarılı, üstün yetenekliler grubunda. Sınava da girdi; resim ve müzik de dahil olmak üzere iyi notlar alıyor. Diğer ufaklık, kendi halinde, daha çok küçük.

Müzisyen bir babaları olmasının avantajı olsa gerek...
Ruhları dingin olsun diye kızlarıma önce müziği öğrettim. Piyanoları, gitarları var. Resim ve müziğe teşvik etmeye çalıştım elimden geldiğince. Zamanımız ve imkanımız olsa da keşke Ceylin'le stüdyoya girip besteler yapsam, şarkılar söylesem. Bu dünyanın en güzel şeyi olurdu.


Kutsi, büyük kızı Ceylin'le birlikte.

YENİDEN EVLENEBİLİRİM

Boşanma sürecinden çocuklarınız etkilendi mi?
Kızlarım etkilenmedi. İş annede ve babada bitiyor. Çocukların bir özrü değil ki bu, kendi aramızda olan bir şey. Onları bu tür işlere katmamak lazım. Kızlarımızın geleceği bizim için önemli.

Tekrar evlenmeyi düşünür müsünüz?
Hayatın karşımıza ne zaman ne getireceğini bilemeyiz. Her şeyin en güzeli olsun ister insan. Doğru insan olduğu zaman neden olmasın...

EKRAN YALAN SÖYLEMEZ

Müzisyenliğe ya da oyunculuğa küsenler var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
İnsanların bir sabır seviyesi var. Onlar zorlanınca dinlenme dönemine giriyor olabilirler. Ben kendi adıma konuşacak olursam; doğru zamanlarda doğru işi yapmaya özen gösteriyorum. Müzik ya da oyunculuk alanı biraz da kısmet işi. Şarkı nasıl kısmetiyle geliyorsa, oyunculuk da öyle. Doğru ve samimi, yalan söylemeyen bir ekranın karşısına çıkıyoruz sonuçta. Ekran hiçbir zaman yalan söylemez.
BİZE ULAŞIN