Tuvana Türkay kimdir?

Tuvana Türkay kimdir?

Deli Gönül dizisiyle ekranlara geri dönen Tuvana Türkay kimdir? Fenerbahçeli futbolcu Alper Potuk ile birlikteliğini sürdüren başarılı oyuncu Tuvana Türkay kimdir?

  • Günaydın
  • Pazar 23.07.2017 10:21

Bizans Oyunları filmindeki performansıyla sinema eleştirmenlerinden tam not alan Tuvana Türkay kimdir? Ekranlara Deli Gönül dizisiyle geri dönen güzel oyuncu adından sıkça söz ettiriyor. Ata Demirer ile birlikte rol aldığı "Olanlar Oldu" filmiyle de izleyicinin gözünde son derece olumlu izler bırakan başarılı oyuncu Tuvana Türkay nerelidir?

TUVANA TÜRKAY KİMDİR?

3 Ekim 1990 tarihinde İstanbul Üsküdar'da doğmuştur. Babası Bulgaristan göçmeni annesi ise Rizelidir. İstanbul Güneş Kolejinden mezun olduktan sonra Beykent Üniversitesi Radyo tv sinema bölümünde okumaya başladı.

9 yaşında reklam filmlerinde oynamaya başladı. Tuvana Türkay, Kent Şeker, Türk Telekom, Only Ped, Akbank, Ayyıldız GSM, Kek Reklamı, Coca Cola gibi birçok reklam filminde oynadı. "Akademi Neo"dan oyunculuk dersleri aldı. Bunun haricinde bir sene 1 sene şan ve diksiyon dersleri aldı.
Tuvana Türkay 2012- 2013 yılları arasında milli futbolcu Sercan Yıldırım ile birlikte oldu.

Tuvana Türkay , 2014 yılında "Kara Para Aşk" adlı dizide Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Aytaç Arman, Nebahat Çehre ile birlikte oynadı.

27 Mart 2015 tarihinde vizyona girecek olan "Güvercin Uçuverdi" adlı sinema filminde Atalay Demirci baş rolde oynadı. İlk sinema filminde Atalay Demirci'ye duayen oyuncular Salih Kalyon, Zerrin Sümer, Ali Erkazan, Erdal Tosun ve Ayşen Gruda ve Tuvana Türkay eşlik edecekler.

Filmleri ve Dizileri :
2015 - Güvercin Uçuverdi (Sinema filmi)
2014 - Kara Para Aşk (TV Dizisi)
2013 - Eksik Sayfalar (Sinema Filmi)
2012 - Esir Sultan
2010 - 2012 - Yer Gök Aşk (Bade Palalı) (TV Dizisi)
2010 - Nakş-ı Dil Sultan (Nakş-ı Dil Sultan) (TV Dizisi)
2009 - Ayrılık (2) (Kevok)(TV Dizisi)
2007 - Cumhur Cemaat )(TV Dizisi)

BİZE ULAŞIN