Avrupa’nın en iyi resortü seçildi

Avrupa’nın en iyi resortü seçildi

Bodrum'un dünyaca ünlü doğası ve büyülü atmosferi, bu yaz da benzersiz bir tatil isteyenleri ağırlıyor. Ben de geçtiğimiz hafta, bu sezon dünyaca ünlü yıldızların da tercihi olan Bodrum'daydım. Asarlık mevkiinde bulunan Caresse a Luxury Collection Resort&Spa'da konaklayıp bu deneyimi yaşadım. Burası Starwood Grubu'nun markalarından The Luxury Collection'ın Türkiye'deki ilk resort olan Caresse Bodrum, seyahat ve yaşam stili dergisi Conde Nast Traveler'ın uluslararası edisyonunun okuyucuları tarafından Avrupa'nın en iyi resortü seçilmiş. 2015 yılında Bodrum'da kapılarını açan otel, ayrıca dünya çapında en iyi altıncı resort unvanını da elinde bulunduruyormuş.
Karaada'nın tam karşısında bulunan otelde, 84 oda bulunuyor. Büyükhanlı Kardeşler Grubu yatırımı olan Caresse, şehir merkezine beş dakika mesafede yer alıyor. Tatilde konfor kadar estetiğe de önem verenler burayı çok sevecek çünkü otele adım attığım an mimarisi beni çok etkiledi.
Panoramik deniz manzaralı odalar, Bodrum'un tüm doğal güzelliklerini önünüze seriyor. Bu manzarayı izlemekle yetinmeyip muhteşem denizin tadını da çıkarabilirsiniz. Üç iskele bulunan Caresse'da; beyaz kumlu plaj ve turkuaz deniz sizi kendisine hayran bırakacak. Beyaz kum üzerindeki rahat deniz yataklarıyla tatilim boyunca lüks ve konforu bir arada yaşadım. Caresse, yalnızca otel misafirlerine değil, aynı zamanda tekne ile koyu ziyaret etmek isteyenlere de birçok olanak sunuyor. Deniz kenarında, teknesiyle bu eşsiz koya uğrayan tatilcileri görmeniz mümkün. Ben de tekneyle Ege'nin eşsiz koylarında yeni keşifler yaptım elbette.

İKİ ÖZEL RESTORANI VAR
İyi bir tatilin vazgeçilmezlerinden biri de tabii ki iyi yemeklerdir. Otel, iki restoranıyla her damak zevkine uygun kaliteli lezzetler sunuyor. Otel, Spa'dan vazgeçemeyenler için de deneyimli bir ekibin yönettiği Spa Caresse ile hizmet veriyor. Bu otelde 600 davetlinin ağırlanacağı organizasyonların yapılabileceğini de hemen hatırlatayım. Akşam üzeri bar şovlarıyla tüm yorgunluğunuzu attığınız otel, özel günlerde ise kurulan özel sahnede konserler gerçekleştiriyor.
BİZE ULAŞIN