Antalya Film Forum daha da güçleniyor

Antalya Film Forum daha da güçleniyor
54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında düzenlenen, direktörlüğünü Zeynep Atakan'ın üstlendiği Antalya Film Forum, 22-26 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yıl dördüncüsü yapılacak olan forumda; 200'e yakın, alanında uzman, ulusal ve uluslararası sinema profesyoneli ağırlanacak.
Ortak yapım olanaklarını artırmayı, sinema sektörünün gelişimini desteklemeyi, yapımcı ve yönetmenleri teşvik ederek Türkiye'de üretilen projelerin uluslararası platformlarda görünürlüğünü artırmayı amaçlayan Antalya Film Forum, bu yıl daha da güçlenecek. Aynı zamanda Türkiye ve dünya sinema endüstrisinin bir arada olduğu bir iletişim platformu olma özelliği taşıyan Antalya Film Forum, pek çok film projesinin desteklenmesini sağlayacak.
Antalya Film Forum; yine kurmaca, belgesel ve work in progress (yapım aşamasında) kategorilerindeki projelerin katılma fırsatı bulacağı 'pitching platformları'na ek olarak; bu yıl iki yeni platforma evsahipliği yapacak. Yapımcısını Arayan Projeler Platformu'nda, senaryo geliştirme sunumları yapımcılarla buluşması sağlanacak. Daha önceki yıllarda verilen Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu bu yıl Antalya Film Forum çatısı altında verilmeye devam edecek. Kurmaca Pitching ve Belgesel Pitching Platformları'na; Türkiye'den, süresi en az 60 dakika olan, geliştirme aşamasındaki uzun metraj film projeleri katılacak.
BİZE ULAŞIN