Fatma Girik de depreme yakandı!

Bodrumlular ve tatilciler şiddetli hissedilen 4.9 büyüklüğündeki depremle birlikte sokağa fırladı. Yürüyüşe çıkarken depreme yakalanan Fatma Girik ise "Bodrumdaki depremlere alıştık. Kentteki evlerin 2 katlı olması şans" dedi.

Fatma Girik de depreme yakandı!

Bodrumlular ve tatilciler şiddetli hissedilen 4.9 büyüklüğündeki depremle birlikte sokağa fırladı. Can kaybı ve yaralanan kimsenin olmadığı deprem ilçede tedirginlik sürerken, insanlar uzun süre binalara giremedi. Yürüyüşe çıkarken depreme yakalanan Fatma Girik ise "Bodrumdaki depremlere alıştık. Kentteki evlerin 2 katlı olması şans" dedi.

Torba Mahallesi'ndeki evinden yürüyüşe çıkarken depreme yakalanan Fatma Girik ise "Bodrumdaki depremlere alıştık. Kentteki evlerin 2 katlı olması şans. Hem binalar hem altyapı hem de zemin sağlam. Deprem bölgesindeyiz, faylar buradan geçiyor alışmalıyız" dedi.

Gaziantep'ten tatile gelen iç mimar 22 yaşındaki Beste Eyikoçak, "Şimdiye kadar böyle bir deprem yaşamamıştım. Çok sallandık, hemen dışarı çıktık. Allah'tan çabuk geçti" dedi.

Torba Mahallesi'ndeki yazlığında yaşayan bankacı 49 yaşındaki Şule Teker ise "Evde kahvaltı yapıyorduk, birden sallanmaya başladık. Büyük bir uğultu vardı. İlçede evlerin iki katlı olması büyük şans. Geçtiğimiz haftalarda meydana gelen 6.5'lik sarsıntıdan sonra hissettiğimiz bu deprem en etkilisiydi. Tabii ki korktuk, heyecanlandık ve bahçeye çıktık" diye konuştu.

Bodrum Belediyesi zabıta ve itfaiye ekipleri ile jandarmanın hasar tespiti için Pınarlıbelen Mahallesi'ne hareket etti.

BİZE ULAŞIN