‘Çalıştırmam annemi, olur biter’

‘Çalıştırmam annemi, olur biter’
Nurseli İdiz'in 'Aşk-ı Memduh' oyununun ikinci perdesine sarhoş olduğu için çıkamadığı iddiasına, ünlü oyuncunun kızı Elif İdiz'den yanıt geldi. Tiyatrodaki olayın ardından, annesinin yeni başlayacak 'Siyah İnci' dizisinin kadrosundan çıkarılmasına tepki gösteren İdiz, şu açıklamayı yaptı:
Annem dizi setinde bir hata yapmadı. Seti mi iptal etti? Yapımcı veya yönetmene hakaret mi etti? Sete borçlandı mı? Başka bir şirketle anlaşıp arkalarından iş mi çevirdi? Anlamsız bir demeç mi verdi? Birine şiddet mi uyguladı? Çalışmayacağını mı söyledi? Birini bile yaptıysa ben dişimi kırarım.
Sözü edilen gün, Nurseli İdiz'in seti bile yoktu. Güvenip onu işe aldıktan sonra, 'Bu kadın zaten mimli, daha önce sıkıntı yaşattı, ya şimdi de olursa?' düşüncesiyle, sözleşme yapılmış bir oyuncuyu işten çıkarmak doğru mu? Bu bir insan, eşya değil.
Hak yenmesine tahammülüm yok. Annem çalışmasın zaten; bu piyasada, insanı hasta eden bu camiada çalışmasın. Birikmiş milyonlarımız yok ama ben anneme bakarım. Çalıştırmam onu, olur biter.
Annem üç aydır İzmir'de bu işe hazırlanıyor. Ve ne olmuş? Seti olmadığı bir gün içki mi içmiş? Üstelik seti olmamasına rağmen o gün sete götürüldü, gıkı çıkmadı.
Sözlerim tiyatrodaki dedikoduyla ilgili değil. Onlar muhteşem insanlar. Volkan Severcan, Erhan Yazıcıoğlu, Melda Gür ve Bora Severcan seti arayıp böyle bir olay yaşanmadığını söyledi.

BİZE ULAŞIN