‘Yüzde 80 sağlıklı beslenip yüzde 20 kaçamak yaparım’

Organik kozmetik markası kuran Miranda Kerr, sağlıklı beslenmeye de çok dikkat ediyor. Ünlü model, “Yüzde 80 taze sebzeyle, yüzde 20 zevkime göre besleniyorum” diyor

‘Yüzde 80 sağlıklı beslenip yüzde 20 kaçamak yaparım’
Avustralyalı model Miranda Kerr, kurduğu Kora isimli organik kozmetik markasıyla iş dünyasında da adından söz ettiriyor. Snapchat CEO'su Evan Spiegel ile evlenerek özel hayatında da mutluluğu yakalayan Kerr, Red dergisinin Eylül sayısına konuştu. Eski eşi Orlando Bloom'dan 6 yaşında bir oğlu olan güzel model, podyumlardan patroniçeliğe geçiş sürecini anlattı:
Kendimi işimi kurmak her zaman istediğim bir şeydi. Her gün yeni bir şeyler öğreniyorum. Ürünlerin formüllerinden üretime, paketlemeye ve satışa kadar her aşamaya dahil oluyorum.
Çalışanlarına yakın duran bir patron olduğumu düşünüyorum. Takım çalışmasına çok önem veriyoruz. İnsanların fikirlerini dinliyorum ve onlara ihtiyaçları olan zamanı veriyorum.
İnsanların başarıyı yakalamadan önce çokça reddedildiği bir sektörde çalıştım. Modellik yaparken, genç yaşta kendime inanmayı ve durumu kişisel algılamamayı öğrendim.
İyimser bir bakış açım var, zorluklarla böyle başa çıkıyorum. Ayrıca stresten arınmak için meditasyonun çok faydalı olduğunu düşünüyorum.
Sağlıklı olmak için besinleri en doğal haliyle tüketiyorum. Ölçülü besleniyorum; 'yüzde 80 oranında taze ve sağlıklı, yüzde 20 zevkine göre beslenme' yöntemini uyguluyorum.
Güne en az 30 dakika egzersiz yaparak başlıyorum. Yoga, pilates, yüzme ve direnç idmanını seviyorum. Tabii bir de köpeğimiz Teddy'yi yürüyüşe çıkarıyorum. Eğer bir çekimim varsa, belli bölgelerime yönelik egzersizler yapıyorum. Aktif olmaya ve mümkün olduğunca çok yürümeye özen gösteriyorum.
Günün en sevdiğim saati, oğlum Flynn'i okuldan aldığım an. Beni gördüğünde yüzünde oluşan gülümsemeyi izlemeye bayılıyorum. Bu, sevginin ve neşenin en saf hali. Onun büyüdüğünü ve kendi karakterini oluşturduğunu görmek, çok büyülü bir şey.

BİZE ULAŞIN